Sponsorlu Bağlantılar

Excel hücre’de birden fazla yazı stili kullanma

234 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda aynı hücre içinde birden fazla yazı fontu veya diğer adıyla yazı stili kullanma hakkında siz takipçilere bilgi vermeye çalışacağız.

Microsoft Excel bazı özelliklerini son demine kadar kullanmak hakkımızdır. Bir hücre içine yazacağımız yazılarda farklı farklı yazı biçimi kullanma ihtiyacı duyabiliriz. Hücreye yazacağımız bir metine farklı farklı yazı sitili , yazı biçimi ile vurgulama yapabiliriz. Bunun uygulamasına gelince nasıl yapılır? hemen aşağıdaki adımları uygulamak sureti ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hücre için farklı yazı biçimi nasıl yapılır?

hücre içindeki yazı fontu değiştirmek için hangi hücre içindeki yazı sitilini değiştirecekseniz fare yardımı ile hücreyi seçiyoruz ve F2 tuş yardımı hücre içine giriyoruz.

veya yazı üzerine fare ile bastığınızda yukarıda formül penceresi içinde yazıyı seçtiğinizde bir pencere açılacaktır, bu pencerede yazı puntosu , yazı biçimini değiştirmek için isteğiniz yazı fontu seçerek yazıları vurgulama yapabilir değiştirebilirsiniz.

Yukarıda bir hücre, aynı hücre içinde yazıya birden fazla yazı biçimi kullanabilirsiniz. Böylece vurgulu kelimeleri daha kalın bir punto ve farklı bir sitil, biçim ile yazarak daha algılayıcı yazılar yazarak hücre işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın