Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Kamera Kullanımı Kapatma

1.147 views
Sponsorlu Bağlantılar

Anlık iletişimde öncü uygulamalardan biri olan ve kendini oldukça geliştiren WhatsApp uygulamasında ilk başlarda mesajlaşma sonrasından sesli arama ve görüntülü arama özelliğinin gelmesi ile birlikte oldukça başarılı bir uygulama olarak ön plana çıktı. Whatsapp video araması, görüntülü arama yapabileceğimiz gibi bu özelliği pasif edebilir, kapatarak bu özelliği devre dışı’da bırakabiliriz.

Whatsapp Görüntülü arama iptal etmek için kamera kullanım özelliğini sonlandırarak artık bu özelliği kullanmamıza izin verilmez, zaman zaman elimizin yanlışla değmesi nedeniyle sesli arama yada video arama kısa zamanda karşı tarafa düşmesi’de yanlış anlamalarda neden olabilecektir.

Bizde bu konumuzda Whatsapp video aramayı kapatma konusunda aşağıda vereceğimiz adımlar ile sizlere çözüm yolu sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki adımları adım adım uygulama yöntemi işinize yarayacaktır.

WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma ;

İOS işletim sistemi kullanan İphone cihazlarda ve Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda Samsung, Lg veya Htc gibi piyasada oldukça yaygın kullanımı olan telefonlarda menü farklılığı olmasına rağmen Whatsapp kamera erişim iznini kapatmanız halinde görüntülü aramayı pasif hale getirebilirsiniz.

İphone ;

iphone telefonlar için Whatsapp kameralı aramayı kapatmak için uygulanacak adımlar ise şöyledir.

  • Ayarlar
  • WhatsApp
  • Kamera
  • Kamera  önündeki onay penceresini kaydırın ve pasif hale getiriniz.

Android ;

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • WhatsApp
  • Uygulama izinleri
  • Bu ayarda kamera kullanımı kapatmak sureti ile WhatsApp görüntülü arama işlemini sonlandırabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz kısa adımlar ile bundan sonra WhatsApp görüntülü görüşme işlemini artık kapatarak bitirmiş olacaksınız.

Bunun dışında eğer WhatsApp sesli arama kapatmak isterseniz aynen izinler kısmından mikrofon erişimini engellemek sureti ile sesli konuşmalara telefonunuz üzerinden engelleyerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın