Sponsorlu Bağlantılar

Excel Formülü ; Soldan – Sağdan Formülü Nasıl Kullanılır

3.990 views
Sponsorlu Bağlantılar

Excel Soldan Formülü Kullanımı ;

Excel Tablosunda Sol Sütünde bulunan Karakterlerden istediğiniz kadar karakter alabilmek için kullana bileceğimiz Formüle Soldan Formülü denir.

Excel Soldan Formülü

 

A Sütundaki 5 satırdaki ad23!  karakterinin ilk harfini almak için =Soldan(A5;1)  formülünü kullanıyoruz. Bu formülü uygulayınca a harfini otomatik olarak almaktadır. Eğer Birden fazla karakter alacak iseniz =soldan(hücre;kaçtanealacaksanız) formülünü uygularsınız.

Excel Sağdan Formülü Kullanımı ;

Yukarıdaki Tabloda A5 hücresindeki ad23! yazısının sağdan üç karakterini almak için ( 23! ) =sağdan formülünü kullanırız. Bunun =sağdan(A5;3) formülünü uygularız.

Microsoft Office Excel sağdan ve Soldan Formülü sizler için Kısa bir video hazırlayarak Nasıl Yapıldığı gösterelim.

Excel Sağdan ve Soldan Formülü Nasıl Kullanılır Video Anlatım ;


Tags – Etiketler ;

Excel Soldan Formülü Nasıl kullanılır , Excel Soldan Formülü , Soldan formülü , soldan formülü nasıl kullanılır , Excel sağdan formülü nasıl kullanılır , Excel sağdan formülü , sağdan formülü , sağdan formülü kullanımı , microsoft excel , microsoft excel office , sağdan formülü , sodan formülü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın