Sponsorlu Bağlantılar

Excel filigran ekleme nasıl yapılır

1.833 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere excel de filigran ekleme konusunda nasıl eklenir, nasıl eklenmiş konularında sorulara cevaplar arayacağız.

Daha önceki konularımızda Word filigran ekleme konusunda bilgilendirme yapmaya çalışmıştık. Bu yazımızda Microsoft Office Excel kullananlar için filigran nasıl eklenir Excel için sizlere bunu hazırlamaya çalışacağız.

Siz takipçilerimize hem resimli anlatım ve video anlatım olarak iki farklı tarzda anlatarak akıllarda daha kalıcı olması için bilgilendirme yapacağız.

EXCEL FİLİGRAN OLUŞTURMA

Excel çalışma sayfasında arka planda çalıştığınız şirketinizin bir Logosu ya da tanıtım, reklam amaçlı olarak hazırladığınız filigranı eklemek suretiyle sayfalarınızda kullanabilirsiniz.

Normal olarak filigran Excel de kullanılmamaktadır. Bu sadece Word de olan bir şeydir. Fakat taklit edilme özelliği ile filigran görevi üstlenmiştir.

  • Ribbon Şeridinde bulunan
  • Ekle sekmesi
  • Üstbilgi ve Altbilgi kısmından giriyoruz.

Yukarıda adımlarda Ekle > Altbilgi ve Üstbilgi sekmesi üzerinden girdiğimizde yukarıda pencere görülmektedir. Üstbilgi alanındayken Resim ekle menüsünden çalışma sayfamıza filigran içeren resim ekleyeceğiz.

Resmi Bilgisayardan ( dosyadan ), Bing resim araması, Onedrive üzerinden buraya herhangi Logo veya başka bir resim dosyası ekledikten sonra &(Resim) olarak görülecektir. Sonra fare yardımı ile Excel çalışma sayfasında bir boş yere fare ile dokunarak resmi ekliyoruz.

Yukarıda bu işlem sonrasında filigranı ekledik şimdi bu eklediğimiz resmi veya tasarım ile düzenlemeye geldi.

Alt ve üstbilgi kısmına girdiğinizde “Resim Biçimlendir” sekmesine girdiğinizde resmi ölçeklendirmek için Boyut ve Resim sekmesini göreceksiniz.

Resim sekmesinde Görüntü denetimi kısmında otomatik, gri ton, siyah ve beyaz ve silinerek geçiş seçeneği ile arka planı hafif soluklaştırabilirsiniz.

Yukarıda örnekte olduğu gibi arka plana eklediğimiz resmi soluklaştırdık. Böylece sizde arka planda hazırladığınız çalışma sayfasına bir örnek yazısı olduğu bir resim eklemek isteyebilirsiniz.

Şimdi yukarıda sizlere excel çalışma sayfasına filigran ekleme resimli anlatım ile bahsettik. Birde bununla ilgili olarak sizlere video anlatım ile nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vereceğiz.

VİDEO ANLATIM

Konumuz olan excel de arka plana filigran nasıl eklenir anlatımında sizlere destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın