Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram da iyi bir bio hazırlama püf noktası

355 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere instagram biyografi hazırlama konusunda nokta atışlı püf noktaları vermeye çalışacağız.

İnstagram Profilinizin herkese açık olması veya gizli Profil olması önemli olmayarak kişilerin ilk gireceği yer, göreceği ilk yer sizin instagram Bio’sudur.

Eğer iyi bir biyografi sunuyorsanız kişilerin size tutumu da fark edecektir. İnstagram da kendinizi tanımlamak için kendinize iyi bir biyografi Profili oluşturmanız gerekir. Bizde Profiliniz de nelerin olması gerektiği, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımda sizlere bahsedeceğim.

 

Kendinizi başkalarına karşı özel hissettirmek iyi bir instagram biyografi hazırlayarak başlamaktadır. Şimdi sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiğinizi anlatarak sizde bu püf noktalara dikkat ederek hazırlayabilirsiniz.

PROFİLİNE ŞEKİLLİ YAZI YAZMA

İnstagram Profilinde 160 karakter kadar yazı eklenebilir. Fakat aşırıya kaçmadan ve abartmadan Profilinize kendinizi tanımlayacak kadar şekilli yazılar ile belirtiniz.

YAZILARI FARKLI HİZALAMA

İnstagram da kendinizi tanımlayan yazıları farklı hizalamasını yapabilir, yazıları ortalayabilirsiniz. Bunun için instagram yazıları ortalama konumuzu inceleyerek yazıların nasıl ortalandığını görebilirsiniz.

PROFİLİNE BAĞLANTI EKLEME

Kendinize ait Website, Youtube kanalı, Twitter hesaplarınıza ait link adresleri ekleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Hesap > Düzenle kısmı üzerinden Profilinize internet sitesi yazan yere link adresi ekleyiniz.

Eğer işletme sahibi iseniz daha önceki konularımız instagram Profiline WhatsApp linki nasıl eklenir yazımızı inceleyerek sayfanızı müşterilerinizin hızlı erişmesi, telefon numaranızı kaydetmeden açılan bir pencere ekleyebilirsiniz.

İnstagram Profiline birden fazla link eklemek istiyorsanız o zaman “linktr.ee” adresi üzerinden ücretsiz hesap oluşturarak buradan ihtiyacınız olan tüm linkleri tanımlayarak kullanabilirsiniz.

KENDİNİZİ TANITACAK EMOJİLER KARAKTERLER EKLEYİN

Eğer bir müzisyen, ressam, bilgisayar, internet sitesi uzmanıysanız kendinizi tanımlayan özel karakterler, emoji ekleyebilirsiniz. Bir müzisyenin nota eklemesi gibi sizi temsil eden bir karakteri Profilinize ekleyiniz.

ARANABİLİR KELİMELER

İnstagram arama motoru kullanarak sizi arayan veya herhangi bir kelime ile aranarak arama listesinde görünmesini istiyorsanız isim bölümüne bunu yazınız. Arama yaparak sizi listede görülmesi için anahtar kelime kullanabilirsiniz. Buna örnek “Anahtarcı Adem Usta” bu şekilde instagram arama kısmına anahtarcı yazıldığında veya sıhhi tesisatçı yazıldığında sizi bulmaları, listelenmesi kolay olur.

Tavsiye Yazı: instagram nasıl kullanılır

Bu konumuzda instagram da profili biosu hazırlama konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın