Excel

Excel de iki sütünü karşılaştırma farkı bulma

Excel de iki sütünü karşılaştırma farkı bulma

Merhabalar, bu yazımızda Excel de iki sütünü veya satırı karşılaştırarak farkı bulma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bu farklı bulmak için farklı yöntemler kullanılabilir.

Bu farklı EĞER veya EĞERSAY formülü kullanarak da kolaylıkla bulabiliriz. Benim en çok kullandığım ve muhasebe, ön muhasebecilerinde tercih ettiği EĞERSAY formülü de yüzlerce satırdan oluşan hücrelerdeki verileri karşılaştırarak bulabilirsiniz, bunu ilerleyen konularda ayrı konumuzda işlediğimiz için link adresini vererek inceleyebilirsiniz.

İKİ SÜTÜN ARASINDA FARKI KARŞILAŞTIRMA EXCEL

Bizim bu konumuzda iki sütün arasında farklı kıyaslamak ve bulmak için BUL ve SEÇ menüsünü bularak da yapabileceğimizi anlatacağım

Şimdi Excel de iki sütünü karşılaştırma işlemini nasıl yapılabileceğini sizlere resimli anlatım ile kolayca anlatalım.

İlk önce karşılaştırma yapacağımız hücreleri faremizin yardımı ile seçiyoruz. Seçtikten sonra GİRİŞ sekmesinde BUL ve DEĞİŞTİR menüsünü açıyoruz. Buradan ÖZELE GİT menüsünü seçiyoruz.

Seçtiğiniz hücreler arasında aynı satırda farklılıkları karşılaştırmak, bulmak için yukarıda da gördüğünüz gibi “satır farklılıkları” kutucuğunu işaretleyin ve tamam dediğinizde aynı satırda bulunan iki hücredeki farklı size hücreye giderek belirtecektir.

VİDEO ANLATIM;

 

Bu konuyu daha iyi anlayabilmeniz için birde video anlatım ile nasıl fark bulunur, tespit edilir video da inceleyebilirsiniz.

ÖN MUHASEBECİLER İÇİN CARİ HESAP EXTRASI KARŞILAŞTIRMA

Bu konumuzda Excel de seçili hücrelerdeki farklar nasıl bulunur, nasıl karşılaştırılır bunu yazımızda sizlere vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL