Sponsorlu Bağlantılar

Excel de belirli aralıktaki hücreleri parola ile koruma

323 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba bu yazımızda Excel de belirli hücreleri şifreli koruma işleminin nasıl yapılacağına dair bu konumuzda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Bir hücre veya birden fazla hücreye veri girişi yapacağınızda o hücreye izin verilmeden, parola girilmeden veri kaydı yapılmasına izin vermeyen girdiğiniz şifreyle kayıt etmeye müsaade eden parola koruma işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi aktaracağız.

BELİRLİ HÜCRELERE PAROLA VERME

Bir hücreye veri girişi yapmanıza izin vermeyen şifreleme yaparak oluşturduğunuz parolayı, şifreyi girmeden veri kaydetmeye izin vermeyen sayfa koruması için sizler için hazırladığımız video ile nasıl yapılacağını izleyebilirsiniz.

NASIL YAPILIR?

Gözden geçir > Kullanıcıların aralıkları düzenlemesine izin ver > Yeni > bu adımlarda aralıklara parola oluşturacağız bunun için hangi hücre aralığı için oluşturacaksanız bir tane başlık adı verelim ardından aralığı seçerek > parola koyarak o hücre veya hücre aralıkları için parola oluşturuyoruz.

Daha sonra bu oluşturduğumuz şifrelemenin çalışması için Gözden geçir > Sayfayı Koru ile şifreleyeceğiz. Böylece yaptığımız iş ile son adımla hücreyi parola ile koruma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş oluyoruz.

Hücre veya Hücreleri şifre girmeden işlem yapılamayacağı için belli kategori gurubunda çalışanlar için herkese ayrı ayrı yetkilendirme yapmış oluyorsunuz.

TAVSİYE YAZI; Excel de açıklamaları yazdırma

Bu konumuzda Excel farklı aralıklara farklı şifrelendirme yaparak bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın