Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Sekme Grubunu Özelleştirme

396 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Chrome sekmeleri gruplandırma işlemin nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

Chrome 73 sürümü ile güncellenmesiyle “sekme grupları” olarak bilinen yeni özelliği kullanıma sunulmaktadır.  Bu sürümü güncellemek için Google Chrome nasıl güncellenir konumuzu ayrıca okuyabilirsiniz.

Chrome güncellediğinizde “sekme gruplandırma” açtığınız tarayıcıdaki düzinelerce sekmeyi düzenlemek için ideal bir özellik olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle bu özelliği aktif ederek kullanıma açmanız gerekecektir.

Bizde sizler için hazırladığımız bu konumuzda Chrome sekme gruplandırma nasıl açılır konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Böylece açılan sekmeleri sonra izle olarak yeniden açmak suretiyle takip edebilirsiniz.

CHROME SEKME GRUPLANDIRMA NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR

  • Konunun başında dediğimiz gibi “chrome güncelleme” işlemini yaparak 73 sürümünü kullandığınızdan emin olunuz.
  • Tarayıcınız adres yerine “chrome://flags” komutunu yazarak ayarların olduğu menüye giriniz.

Yukarıda “tab groups” ayarını buluyoruz ve 2 numara gördüğünüz resimde olduğu gibi “enabled” butonu ile aktif edeceğiz. Tarayıcı yeniden başlatarak ayarları başarıyla tamamlıyoruz.

Buraya kadar chrome sekme grupları açmak için hangi adımları yapmak gerektiğini anlattık. Şimdi bu özellik nasıl kullanılır kısaca ondan da bahsedeceğiz.

 SEKMELER GRUBU NASIL KULLANILIR

Google chrome tarayıcıda yeni bir sayfa açınız ve sayfanın olduğu sekme de farenin sağ tuşuna bastığınızda “yeni gruba ekle” yazan yere basıyoruz.

Tab üzerinde eklemek istediğiniz sitelere bu şekilde yaparak yeni gruba ekleyebilir veya mevcut guruba ekleme yapacağınız gibi gruplardan da çıkarabilirsiniz. Tamamen farenin sağ tuşunu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Eklediğiniz, gruplandırdığınız sitelerin sekme renkleri değişecektir. Bu konumuzda Google Chrome yeni grup oluşturma, grupları özelleştirme nasıl kullanılır sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize sorunlarınızı, hatalarını iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın