Sponsorlu Bağlantılar

Excel çalışma sayfasını otomatik yenileme

2.155 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda web sayfalarında olduğu gibi F5 tuşu ile sayfa yenileme de [ refresh ] olduğu gibi Excel çalışma sayfasını yenileme nasıl yapılır, nasıl olur bununla ilgili olarak gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Excel de çalışma sayfasına dışarından bir veri çektiğinizde, dış sayfadaki verileri Excel çalışma sayfasında güncelleme yapabilmek için “yenileme” işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir.

Bunun için sizlere iki farklı yöntemle sayfa yenileme işlemini anlatacağız. Kullanımı oldukça basit olan Excel sayfa yenileme butonu nerede ve diğer ayarın nasıl yapıldığına dair bilgimizi bulabilirsiniz.

EXCEL OTOMATİK SAYFA YENİLEME

Excel çalışma sayfasında sayfaların tümünü veya mevcut kullandığınız sayfayı her defasına elle manuel olarak yenilebilir veya çalışma sayfasını her açtığınızda Web’den, Access’den olduğu yenilerek güncel tutabilirsiniz.

OTOMATİK YENİLEME MANUEL

Çalışma sayfasını açtık ve Excel’e çekmiş olduğumuz dış verileri elle yenilemek için aşağıda adımını deneyebilirsiniz.

Otomatik yenilemek için Veri > Tümünü Yenile > Yenile adımlarını kullanarak Excel sayfanıza çektiğiniz verileri güncellemesini yapabilirsiniz. Bonus ipucu olarak ALT + F5 tuşlarına basarak da Excel sayfaları Refresh edebilirsiniz.

Bu işlem oldukça basit adımlarla yapabilirsiniz. Birde bunun diğer bir örneği Excel çalışma sayfasını her açtığınızda kendiliğinden otomatik yenilemek için birkaç ayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

OTOMATİK SAYFA YENİLEME EXCEL

Excel de çalışma sayfasını otomatik olarak yenilemek için yine yukarıda örnek resimde Veri > Özellikler adımlarından size ayarların olduğu bir panel açılacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi bir panel açılacaktır. Bu panelde “Arka plan yenilemesini etkinleştir“ penceresini işaretlediğinizde her ( dakika ) olarak seçtiğinizde o dakika kadar kendini güncelleyecektir. Burada birde “dosyayı açarken verileri yenile” kutucuğunu işaretlerseniz çalışma sayfasını her açtığınızda sayfanız kendiliğinden otomatik olarak yenilenecektir.

VİDEO ANLATIM;

Böylece size farklı üç yöntemle Excel sayfa yenileme işlemini otomatik, manuel olarak nasıl yenilendiğini anlatmaya çalıştık.

Bu konumuzda excel sayfayı yenileme, excel sayfa yenileme hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın