Sponsorlu Bağlantılar

excel çalışma kitabını paylaştır

1.114 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda excel çalışma kitabı nasıl paylaşılır konusunda excel kategorimize yeni bir yazı ekleyeceğiz.

Bir başkasıyla excel çalışma kitabı paylaşma konusunda lafı fazla dolaştırmadan hemen konumuza başlayalım.

EXCEL ÇALIŞMA KİTABINI ORTAK KULLANMA

Excel sayfalarını ortak olarak kullanan kullanıcılar için bu sayfaları ortak kullanıcılara paylaşıma açmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle ortam paylaşım için aşağıda adımları takip ederek sizde gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla kişiye kullanımı açmak için paylaşıma “gözden geçir” menüsünde “çalışma kitabını paylaştır”  menülerini kulacağız.

Bu adımı yaparken bazı sorunlar yaşabilirsiniz. Bunlardan en neti “gizlilik devre dışı bırakıldığından çalışma kitabı paylaşılamıyor” sorunudur.

Bu adımı düzenlemek için aşağıda adımları takip ederek gizlilik kurallarını tekrar düzenlemek gerekecektir.

  • Sol üst köşede excel düğmesine basınız.
  • Excel Seçenekleri
  • Güven Merkezi
  • Güven merkezi ayarları
  • Gizlilik Seçenekleri
  • Kaydederken dosya özelliklerinden kişisel bilgileri kaldır

Bu adımları uyguladıktan sonra paylaşım sırasında oluşacak uyarı mesajını kaldıracağız. Bundan sonra excel ortak paylaşıma açma işlemini gerçekleştireceğiz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi örnek resimde “aynı anda birden fazla kullanıcının değişiklik yapmasına izin ver. Bu çalışma kitaplarını birleştirmesine de izin verir.”

İşaretlediğinizde excel ortak kullanıma açma işlemini gerçekleştireceksiniz.  Gelişmiş kısımda değişiklikleri izleyebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda excel çalışma sayfası ortak kullanıma nasıl açılır yazımızda sizlere anlatmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize sorularınızı sorarak cevap vermeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın