Sponsorlu Bağlantılar

WordPress de en çok kullanılan güvenlik eklentileri nelerdir?

54 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda en çok kullanılan wp güvenlik eklentileri hakkında sizlere oluşturduğumuz listeyi inceleyerek sitenizde manuel güvenlik dışında eklentilerle de site güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Manuel tedbir olarak aldığınız güvenlikleri ayrıca wordpress güvenlik eklentileri ile de sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda sıklıkla indirilen güvenlik eklentilerini sizlere listeleyerek incelemeniz için konumuzu oluşturduk.

EN ÇOK KULLANILAN GÜVENLİK EKLENTİLERİ

Wp de en çok kullanılan güvenlik eklentileri ile site güvenliğinizi alabilir ve geri izleme gibi zararlı kodları engelleyebilirsiniz.

WASSUP

WassUp eklentisi ile sitenizde güvenlik açıklarınızı bulmak amaçlı olara kullanabilirsiniz. 24 saatlik zaman zarfında sitenizde olan biteni kayıt ederek panel üzerinde bu bilgileri görebilirsiniz.

Siteye saldırılarda ip adreslerini ve sitenize hangi yollarla saldırı yapıldığını tespit etmenize yarayan son derece güzel bir eklentidir.

Wassup güvenlik eklentisini “https://tr.wordpress.org/plugins/wassup/ adresi üzerinden indirerek sitenize kurabilirsiniz.

WORDPRESS DATABASE BACKUP

Sitenizde veri tabanı yedeğini almanızı sağlayan bir eklentidir. Sitenize oluşabilecek sorunlar nedeniyle siteniz ile bağlantılı database veritabanı yedeğini alabilirsiniz. Bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/wp-db-backup/ adresi üzerinden indirip kullanabilirsiniz.

REALLY SİMPLE SSL

Google son zamanda https uzantılı siteleri güvenli site olarak ön plana çıkarmasıyla güvenlik sertifikası olarak SSL sertifikası önem kazandı. Sizde wordpress tabanlı sitelerde SSL sertifikası kurduktan sonra http linklerini https olarak çeviren bu eklentiyi kurduğunuzda bar yeşile dönüşecektir.

Bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/ adresi üzerinden wp ssl eklentisi olarak kullanabilirsiniz.

REPLACE WP-VERSION

WordPress sürümü ve veritabanı sürümünü kolayca değiştirmeye yaramaktadır.

WP SECURITY SCAN

En çok kullanılan güvenlik eklentileri arasında yerini alan bu eklentide şifre, dosya, veritabanı güvenliğini sağlayan eklentidir.

WP-LİMİT-LOGİN-ATTEMPTS

Bu eklenti ise wordpress login yani girişleri kontrol etmek belirli giriş sayısını belirlemek ve belirlediğiniz girişi ihlal eden saldırıları engellemektedir.

Yukarıda sizlere verdiğimiz eklentiler arasında en çok kullanılan eklentiler olarak bunlar kullanılmaktadır. Yukarıda verdiğimiz eklentiler dışında sizlerinde vereceğiniz, tavsiye edeceğiniz güvenlik eklentileri yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın