Sponsorlu Bağlantılar

Skype ile Sesli / Video Arama Nasıl Yapılır?

644 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çağımız internet devri internet sayesinde uzak da ki akrabalarımızla arkadaşlarımızla istediğimiz zamanda görüşebiliyoruz. Bu Görüşmeninde belli bir bedeli var tabi ki bir çok iletişim firmalarının değişik tarifeleri var . Bunlardan alternatif olanlarında biride Skype ; Bu yazılım internet üzerinden bedava görüntülü görüşmeye de sağlamak dadır. Bu konumuzda Skype Nasıl Kullanılır? Msn Mesenger programının yerine alan Skype günümüzde popülerliğini sağlamaktadır.

Skype ile internet üzerinden sesli ve görüntülü yapabileceğimizi söylemiştik. Skype ile Kontur sayesinde Dünyanın tüm Telefon numaralarını da araya bileceğimizi biliyor musunuz ?

Skype Kontör Nasıl Yüklenir?

İlk önce bir Skype  kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Daha sonra bilgisayarınızda veya akıllı telefonlarınız da bu uygulamanın yüklü olması gerekmektedir. Daha Sonra Arama Yapabilmek için Skype Kontör almamız gerekmektedir.

İlk Başta www.skype.com/login  sitesinden kullanıcı adımızla giriş yapıyoruz. eğer kullanıcı adımız yoksa yeni bir hesap oluşturuyoruz.

Kullanıcı adı ile giriş yaptık dan sonra Sol Taraf’da bulunan kontur al yada Skype Kontörü Ekle kısmından Devam ediyoruz , Fiyat Tarifesi görmek istiyorsanız aşağıdaki kutucuk dan devam edebilirsiniz.

Skype Kontörü ekle dedik den sonra Karışınıza 5 Euro  veya 10 Euro seçenekleri çıkmaktadır. Burada Dikkat edilmesi gereken Aşağıdaki Kutucuk otomatik işaretli geliyor buradaki tercihi dikkatlice okuyunuz?

Tercih Ettiğiniz Kontur miktarını seçtik den sonra Devam et basıp burayı geçiyoruz. Aşağıdaki Resimde belirtildiği gibi Ödeme Tipini Seçiyoruz.

hangi ödeme kısmını kullanıyorsanız onu seçip Bilgilerinizi Giriyoruz. 

 

Visa ile ödeme seçeneğini yada Expres kartları seçtik den sonra veya hangisini kullanıyorsanız Bilgilerinizi doldurduk dan sonra Şimdi Öde Seçeneğiyle Kontur Almış oluyorsunuz.

 

Benim Daha Önceden Aldığım Kontörü görebiliyorsunuz

Bilgilerinizi Girdik den sonra Ödeme Yaptıksan sonra Skype Kontörü sahip olup tüm dünyayı arayabilirsiniz. 

Skype Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Arama yapılabilmesi için Kontör almıştık şimdi Skype Programını çalıştırıyoruz. Ana penceremizde aşağıda görüldüğü gibi bir pencere gelecektir. 

Resimde Görüldüğü gibi İşaretli olan Telefon Simgesine basıyoruz. Aşağıdaki Resimdeki Görüntüde Boş olan kısma Telefon Numarasını yazıyoruz.

 

 

Farklı Bir Yeri Ülkeyi arayacaksınız Bayraklı yeri basıp oradan ülkeyi seçiyoruz . yada Telefon Numarası girince otomatik olarak Ülke Seçimi yapıyor saten

 

  Arama Kısmına basarak Aramayı Gerçekleştiriyoruz. Skype Üzerinden Telefon Görüşmesini bu şekilde sağlıyoruz. Skype üzerinden SMS de yollayabiliriz bunun için ise Arama Tuşunun Yanındaki Sms Tuşuna Basarak arama Yerine SMS olarak da Gönderebiliriz. Yyukarı da sizlere Skype ile arama nasıl yapılır? skype kontörü nasıl satın alınır? bununla ilgili bilgilere vererek Skype kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştım. 

Arama Tags:

skype nasıl kullanılır, skype kullanma klavuz, skype ile arama yapma, skype ile video konuşma, görüntülü konuşma nasıl gerçekleşir, skype görüntülü arama yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın