Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kartında ( Dahili veya Harici ) Olduğunu Nasıl Anlarım..?

1.657 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullanmış olduğumuz bilgisayarın Ekran Kartının Dahili veya Harici olduğunu nasıl anlarım ? bununla ilgili olarak sizlerden gelen sorulara cevap vermeye devam ediyorum. Bildiğimiz gibi Ekran Kartı bilgisayarın dahili donanım birimidir. İşlemci ve Ana kart üzerinde işlenen bilgileri Monitöre aktarmak için kullanılan Ekran Kartı dahili veya Harici olarak çeşitlendirebiliriz.

Bir başka deyişle Ekran Kartı Onborad mı değil mi bunun anlamın püf noktası vardır tabiki… Onboard Ekran Kartı ( Dahili ) Ana kart üzerinde birleşik olarak gelir . bunuda anlamın kolay yolu Ekran Kartı çıkışı Durumu Dik olarak görünür.

onboard ekran kartı

 

Yukarıda Örnek Resimde görüldüğü gibi Ekran Kartı Çıkışı Kasa’da Dik olarak Durmaktadır.  peki Harici olarak Bilgisayara takılan Ekran Kartı Bilgisayarımızda nasıl görünümdedir. ?

harici ekran kartı

 

 

Harici Ekran Kartı ise yukarıda örnek Resimde olduğu gibi Bilgisayarınıza yatay olarak Ana kart üzerinde slotlara takılır . o zaman bir Ekran Kartının Dahilimi veya Haricimi olduğunu anlama imkanımız olmaktadır. Bunu bilgisayar kasasını da açarak anlayabiliriz . Agp – Express kartların ayrı ayrı Ana kart üzerinde takılan yerlerine yerleştirilerek monte edilmiş olarak görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın