Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kartı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

5.986 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayar anakartı üzerinde bulunan iki ekran kartınızdan biri onboard ekran kartı , diğer pcı express takılı ekran kartı olarak mevcut bunlardan biri arızaya geçtiğinde ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

ekran kartı diğer adıyla grafik kartı olarak bildiğimiz bilgisayardan ekrana görüntü yollayan kartlar pasif edebilmek için farklı yollar deneye bilir bunlardan ilk aygıt yönetici üzerinden kullandığımız ekran kartını pasif edebiliriz. 

ekran kartı çıkışlar

ekran kartı devre dışı bırakma için > win+r tuşlarını kullanarak çalıştır penceresini çalıştıralım. “devmgmt.msc” komutunu yazalım ve aygıt yöneticisi çalıştıralım.

 

ekran-karti-nasil-devre-disi-birakilir

Görüntü bağdaştırıcıları > bölümünden bilgisayarınızda yüklü olarak grafik kartlarını görebilirsiniz. Burada pasif etmek istediğiniz kartın üzerine fare ile gelerek sağ tuş ile “Devre Dışı Bırak” ile kartı pasif edebilirsiniz. Bu masaüstü ( desktop ) , laptop ( dizüstü ) pc için geçerlidir. 

Harici Ekran Kartını bios üzerinden devre dışı bırakabilir miyiz? Bios bilgisayar açılırken giriş yapıyoruz . Bios Nasıl Girilir?  bilmeyenler bu konuyu inceleyebilir. 

Advanced BIOS Features > init display first > bu alanda “OnChipVGA” yazıyorsa bilgisayarda onboard kartınız aktif durumdadır . Eğer PEG yazılı ise pcı-express kartı aktif durumdadır. buradaki seçime göre diğer kartı pasif edebilir veya seçeneğe göre aktif etme şansınız vardır. Bu ayarları takip ederek kartı aktif veya pasif duruma alabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ekran kartı nasıl pasif edilir , ekran kartı nasıl kapatılır , ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır , ekran kartı kapatma , onboard kartı pasif etme , harici kartı nasıl kapatabilirim , nvidia kartı , ati kart , asus , msı ,  sapphire , amd , intel , geforce , gpu 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın