Sponsorlu Bağlantılar

ip adresin neden farklı bir yer gösteriyor

2.049 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir takipçim tarafından gönderilen soruda kullanmış olduğu d-smart internet ip adresinin lokasyonu yani bölgesinin Kahramanmaraş’da olmasına rağmen Adana’da göründüğünü ve bunun nasıl olduğu ve nasıl çözüleceği hakkında bilgi talep etti elimden geldiği kadarı ile bu konuda siz takipçilerim tarafından bilgi sahibi olmasını sağlamak istiyorum.

ip adresim nedir

İp Adresi neden farklı adreste görünüyor , ip adresim neden farklı konumda çıkıyor bu sorulara cevap vermek gerekiyorsa ; internet sağlayıcı firmalar ; ttnet , uydunet , d-smart veya superonline gibi sağlayıcıların ip dağıtım santralleri nereden size ip dağıtıyorsa ip adresiniz orada görünür .

Benimde bazen  bu konuda yaşadığım yer Konya fakat zaman zaman Ankara , Eskişehir gibi konumlarda ip adresim görünmektedir bu durum ip dağıtan santrallerin bulunduğu konuma göre hizmet verdiği için normal bir durumdur. Hatta şöyle bir örnek verecek olursak Akıllı telefonların mobil interneti kullandığınızda konum olarak ya Ankara yada İstanbul olarak görüneceksiniz. Bu durumda ne olur hiç bir şey olmaz sadece bölgesel reklamlarda İstanbul veya Ankara bölgesine ait reklamlar tarayıcınızda çıkmaya başlar bunun dışında size bir zarar olmayacaktır .

dikkat uyarı iconuBulunduğunuz ip adresinizi ve hangi bölgede olduğunuzu öğrenmek için web tarayıcınızı ( chrome , safari , firefox – moxilla , internet explorer ) yarayıcınıza What is my ip yazdığınızda bu sitede üzerinde bulunduğunuz lokasyon ve ip adresinizi göreceksiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ip adresim farklı adreste çıkıyor , ip adresi farklı bir bölge gösteriyor ,ip adresim farklı adreste gösteriyor , ip adresim neden farklı konumda , bölgede gösteriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın