Sponsorlu Bağlantılar

Ekran kartı bellek boyutunu öğrenme

156 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda ekran kartı boyutu ne kadar, nasıl öğrenilir konusunda programsız olarak sizlere bunu bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda ekran kartı marka ve modelini öğrenme konusunda bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ekran kartı bellek boyutu öğrenme konusunda sizlere programsız olarak nasıl bulunur? Bunu resimli anlatım ile bahsedeceğiz.

EKRAN KARTI BELLEĞİNİ ÖĞRENME

Ekran kartı hafızası ne kadar, kaç megabyte oyun için gerekli olan hafızaya yeterli mi? Bunu en iyi şekilde programsız olarak “dxdiag” komutunu ile kolaylıkla bulabileceğinizi sizlere buradan söyleyebiliriz.

Ekran kartı hafıza boyutu bulmak için yukarıda verdiğimiz komutu çalıştır penceresine yazarak komutu yazın ve çalıştırın.

  • Windows + R Tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Bu çalıştır penceresine “dxdiag” komutunu yazınız.

Ekran kartının bellek boyutunu öğrenmek için komutu yazdığımızda “directX tanı aracı” açılacaktır. Bu pencerede “ekran” sekmesine girerek cihaz bilgileri yazan yerde yaklaşık toplam bellek, görüntü belleği, paylaşın bellek olmak üzere size tüm bellek boyutlarını bu alanda yazabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece programsız ekran kartı bellek boyutu bulma için yukarıda adımla hiçbir yazılıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla bulabilirsiniz. Konumuzla alakalı olarak sizlere için ekran kartı bellek boyutu nasıl öğrenilir konusunda sizlere bu yazımızda destek vermeye çalıştık.

Tavsiye Yazı: ekran kartı güncelleme

Ekran kartı belleği konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tüm sorularınızı bizimle bu yazımızda paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize sorunlarınızı göndererek çözüm üretebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın