Sponsorlu Bağlantılar

Really Simple SSL WordPress 301 redirect enabled uyarı mesajı

93 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda SSL sertifikasına geçenler için adres çubuğunda barının yeşile dönmesi için ve tüm url adreslerin “S” takısını almasını sağlayan wordpress eklentisi olan Really Simple SSL eklentisinde gelen güncellemede uyarı olan “WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable the .htaccess redirect option on your specific setup.” mesajı dikkatinizi çekmiştir.

Bu mesajı nasıl normal haline döndürürüz, uyarı mesajını kaldırabiliriz bunu sizlerle paylaşacağız. Son güncellemeler ile Ayarlar kısmında size bir uyarı mesajı görünecektir.

Bu ayar varsayılan olarak etkin olmadığı için size bir uyarı mesajı olarak gelecek ve bunu Türkçeye çevirdiğinizde .htaccess dosyası üzerinden yönlendirme yapmanız gerektiğini söylemektedir. Fakat Eklenti üzerinden yapacağınız ayarı aktifleştirerek bu uyarı mesajını kaldırabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz örnekte bu uyarıyı çarpı işaretiyle de kapatabilirsiniz. Fakat “seçenekler” kısmından da bu ayarı yapılandırmanız mümkündür.

  • Ayarlar
  • SSL
  • Seçenekler
  • 301 .htaccess yeniden yönlendirmeyi etkinleştirin ( düğmesini aktif edin ),

Yukarıda 301 .htaccess yeniden yönlendirmeyi etkinleştir butonu aktif ederek bu uyarı mesajını kaldırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

WordPress tabanlı sitelerde bu eklenti oldukça işe yarayan SSL eklentisidir. Bu eklentide güvenlik sertifikasına geçtiğinizde kurulum sonrasında bar yeşile dönmeyecektir. Bunun için tüm linklerin https:// takısı alması gerekeceği için bu eklenti sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın