Sponsorlu Bağlantılar

Ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

486 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda soru-cevap sayfamızdan tarafımıza gönderilen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Buradan gelen sorulardan biri de ekran kartı aygıt yöneticisinde çıkmıyor, görünmüyor sorunu olarak bize iletilmiştir.

Bilindiği gibi bilgisayarda tanımlı, yüklü tüm donanım bileşenleri aygıt yönetici üzerinden kontrol edilmektedir. Dolasıyla aygıt yönetici üzerinde görünmektedir. Burada donanımı bilgisayara takmakla iş bitmemektedir.

Bunun için donanımın sürücüsünü mevcut kullandığınız işletim sisteminize Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemi veya öncesinde 32 bit veya 64 bit yapısına uygun olarak yüklemek olacaktır.

Asıl konumuz olan aygıt yöneticisinde ekran kartı görünmüyor sorunu çözümü var mıdır? Hangi yöntemlerle bu adımı yapacağız, düzeltme yapılabilir bunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

EKRAN KARTI AYGIT YÖNETİCİSİNDE GÖZÜKMÜYOR

Daha önceki konularda genel olarak sorunlar ekran kartında sarı ünlem işareti görünüyor, sarı ünlem işareti şeklindeydi bu sefer ise tamamen ekran kartının hiç görünmemesiyle alakalı olarak yaşanan problemdir.

ekran

Biz bu sorunu, hatayı nasıl düzeltiriz, fixlenir bunu aşağıda sıralı olarak verdik ve sizde bu adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Ekran kartının marka ve modeline resmi sitesinden işletim sistemi ve 32 bit, 64 bit sistemine göre ekran kartı sürücüsünü indirin ve kurulumunu yapınız. Ekran kartının modelini markasını bilmiyorsanız ekran kartı marka ve modelini öğrenme konu başlığını inceleyin.
  • Önce konumuzda ekran kartı nasıl güncellenir konusunu inceleyin ve mevcut ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.
  • Ekran kartı ile anakart arasında slot girişlerini kontrol ediniz, ekran kartının slotu tam oturmuş mu kontrol ediniz.
  • Ekran kartı slotlarını silgi ile silin ve kasaya yeniden takınız tabi bu işlemleri bilgisayar kapalı iken yapınız.
  • Bazı arkadaşlar sistem geri yükleme yaparak sorunu çözmeye çalışmışlar fakat donatımsal bir sorun varsa sistem geri yükleme fayda etmemektedir. Bu nedenle ekran kartını taktıktan sonra fanın döndüğünden, elektrik geldiğinden emin olunuz.
  • Windows işletim sisteminin güncel olduğundan emin olunuz. İşletim sistemini güncelledikten sonra donanım uyumsuzluğu nedeniyle bu tür hatalar oluşabilmektedir. Windows update yaptıktan sonra tekrar kontrol ediniz.

TAVSİYE VİDEO;

Anakart chipset sürücülerini güncelleyin, anakart modeline göre cihpset, yongaset sürücüsü cd varsa tekrar güncelleyin veya anakart marka ve modelini öğrendikten sonra en güncel sürücüyle yeniden yükleyin.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Yukarıda verdiğimiz öneriler teknik kart arızalarını da dikkate alınarak tavsiye niteliğinde verilmiştir, kesin çözüm değildir. Ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor hatası çözümü olarak sizlerin de önerileriniz için aşağıda yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın