Sponsorlu Bağlantılar

EBA uygulaması güncellenmiştir. Hatası nasıl çözülür

594 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda EBA güncelleme sorunu çözümü hakkında araştırma yapan öğrencilerimize bu sorunun giderilmesi, düzeltilmesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Akıllı telefonlardan, tablet gibi cihazlardan bağlanan öğrencilerin EBA güncelleme problemi olarak İOS işletim sistemli cihazlarda fazla görülmesi nedeniyle öğrenciler hatanın giderilmesi için internet üzerinden araştırma yapmaktadır.

Eba güncelleme hatası nasıl çözülür, bu sorun nasıl düzelir lafı fazla uzatmak bu problemin düzelmesi için aşağıda vereceğimiz çözüm adımlarını yerine getirerek düzenleme yapmaya çalışacağız.

Öğrenciler cep telefonu veya tabletten EBA açtıklarında “eba uygulaması güncellenmiştir” uyarı mesajı ile karşı karşıya gelmiştir. Bu gibi durumlarda bazen yazılımsal hatalardan dolayı yaşanmaktadır.

EBA UYGULAMASI GÜNCELLENMİŞTİR UYARI ÇÖZÜMÜ

Eba güncelleme hatası ile uyarı mesajı alıyorsanız, uygulamanın yeni bir versiyonu geldiği için ve güncelleme yapmanız gerektiğini kontrol etmek için STORE mağazasına girerek kontrol etmeniz gerekmektedir.

Eğer uygulamada “güncelleme” butonu aktif değilse, güncelleme gelse bile store mağazasına düşmemiştir. Bunun için biraz zaman gerekebilir.      

Konunun içerisinde de değindiğimiz gibi uygulamada bir yazılımsal hatalardan kaynaklı olabilme ihtimali yüksektir. Bunun için aşağıda yapılması gerekenleri deneyelim, genel olarak çözüm yolları bunlardan geçmektedir.

  • En basit çözüm yöntemlerinden birisi uygulamayı silip tekrar yüklemek olacaktır. Eba uygulamasının en güncel sürümü saten Apple Store veya Google Store üzerinden indirerek yükleyiniz.
  • Android cihazlarda uygulama ön belleği siliniz Ayarlar > Uygulama > Eba > Ön bellek siliniz ve tekrar deneyiniz.
  • İOS işletim sistemlerinde tüm uygulamaları kapatın, telefonun güç düğmesine basılı tutun ekran kapama menüsü geldiğinde, Home tuşuna uzun süreli basarak kapatma menüsünün gitmesini bekleyin.
  • Telefonun, Tabletin bağlı olduğu Wi-Fi ağını kapatın, mobil internet kullanarak deneyiniz veya tam tersi mobil interneti kapatın kablosuz ağa bağlanarak deneyin test ediniz. Mobil veri tüketimi fazla olacağını unutmayın sadece denemek amaçlı olarak mobil veriyi kullanabilirsiniz.
  • Bu sorunun diğer çözümü EBA Uygulaması yerine web tarayıcı üzerinden sisteme giriş yaparak derslerini işlemeyi deneyiniz.

Yukarıda verdiğimiz çözüm yöntemleri deneme yanılmayla kontrol edelim. Eğer sorun devam ediyorsa bu EBA Uygulaması tarafında olan problem olduğu için yeni bir düzenleme güncellemesini beklemek olacaktır.

Tavsiye Yazı; Eba ders hatası 10429 sorunu çözümü

Bu konumuzda Eba uygulaması güncellenmiştir hatası çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle problemlerini paylaşabilirsiniz.

EBA’DA SIKLIKLA YAŞANAN PROBLEMLER;

Öğrencilerin ve Öğretmenlerin EBA üzerinde sıklıkla yaşadığı problemler arasında Dil bölümünün olmayışı, masaüstü bilgisayarda izleme, uygulamanın telefondan açılmayışı, boş videoların olması ve buna benzer yaşanan sorunlara örnek verebiliriz.

EBA NEDİR?

Eğitim Bilişim Ağı yani kısaca EBA olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan sosyal nitelikli, eğitsel elektronik ders içeri olan ağdır. Günümüzde malum nedenlerden dolayı öğrencilerin uzaktan eğitim olarak kullanılan ders sistemi olarak isimlendirebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın