Sponsorlu Bağlantılar

Eba Tv Sistemden atma sorunu çözümü

30 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, malum nedenlerle evde kaldığımız günlerde, öğrencilerin uzaktan eğitim olarak EBA TV ( Eğitim Bilişim Ağı ) üzerinden ders işlemektedir.

Bu uzaktan eğitim sisteminde her şey yolunda bazen gitmemektedir. Bunlar sistemlerden kaynaklı veya kullandığımız cihazlarla ilgili ya da internet bağlantılarıyla alakalı sorunlardan dolayı problem yaşanabilmektedir.

Bu konumuzda Eba Tv sistemden atma veya uygulamadan atma gibi hatalar alınabilmektedir. Bizde bu konumuzda sistemden atma işlemi için neler yapabiliriz hangi çözüm yollarını deneyerek çözmeye çalışabiliriz bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

EBA TV DONUYOR

Eba Tv donuyor veya sistemden atıyor ise bununla ilgili kullanılan cihazlar veya internet tarayıcılarını gözden geçirmek gerekmektedir.

Şimdi eğer sistemden atma sorunu web tarayıcı üzerinden yaşıyorsanız o zaman Google Chrome, Safari, Mozilla, Explorer, Edge veya diğer tarayıcılardan birini tercih etmelisiniz. Kullandığınız tarayıcının dışında farklı bir tarayıcı kullanarak yeniden EBA TV bağlanmaya çalışınız.

Eğer EBA TV uygulama üzerinden giriyor ve EBA TV sizi sistemden atıyorsa o zaman Android veya IOS işletim sistemi kullanıyorsanız telefonun, tabletin önbellek ayarını temizlemeniz gerekecektir.

Android Uygulamasını Ayarlar > Uygulama > EBA TV buluyoruz üzerine dokunarak açıyoruz ve Ön Bellek temizleme işlemini gerçekleştiriniz. Telefonda yüklü önbellek ayarını temizliyoruz ve yeniden EBA TV uygulamasını açınız ve test ediniz.

TAVSİYE VİDEO;

IOS işletim sistemli iPhone, İPad cihazlarda önbellek nasıl temizlenir yazımızı okuyarak telefonların geçici belleğini temizleyiniz.

Tavsiye Yazı; Eba Tv Canlı Yayın Sorunu

EBA TV uygulamasının başka nedenleri de olabilmektedir. Sistemin kararsız çalışması nedeniyle sistemin cevap vermemesi nedeniyle uygulamadan atabilir, donabilir bu nedenle yoğunluk veya bir sistem hataları nedeniyle atabileceğini düşünerek biraz beklemenizi tavsiye etmekteyiz.

Bu konuda EBA TV uygulamadan atma, sistemden atma sorunları ve çözümlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Konumuz ile ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın