Sponsorlu Bağlantılar

EBA (Eğitim Bilişim Ağı ) Canlı Yayına Girme Sorunu

136 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizler tarafından gönderilen sorulardan biri olan “internetimin olmasına rağmen EBA’ya giriş yapamıyorum, canlı yayın derslerine katılamıyorum. Canlı yayınları mobil veya kablosuz ağ üzerinden girmem gerekirken EBA’da geçerli olan internetten giremiyorum.” Kullanıcı böyle bir soru ile tarafımıza iletmiştir.

Bu ve buna benzer onlarca soru tarafımıza iletilmektedir. Bu gibi durumlarda EBA alt yapısıyla ilgilenen IT Uzmanlarının çözmesi gerektiğini buradan belirtelim. Bizim tarafımızdan neler yapılabilir, denene bilir bunları da sizlere başlıklar halinde uygulamasını yaparak çözmeye çalışacağız.

EBA CANLI YAYINA GİREMİYOR SORUNU

EBA yani Eğiğim Bilişim Ağı tarafından sunulan canlı yayın derslerinde bu sene yaşanan malum nedenlerden dolayı biraz yetersiz geldiği kesindir.

İnternete aşırı yüklenmeler nedeniyle yaşanan yoğunluk sebebiyle canlı yayın akışlarında problem yaşanmaktadır. Bunu da dikkate alarak aşağıda adımları deneme yanılma ile test edelim.

  • Telefon, Tablet, Bilgisayarda VPN bağlantı kullanıyorsanız bu bağlantıları iptal ederek normal bağlantı yapmayı deneyiniz.
  • VPN dışında Proxy Bağlantı kullanıyorsanız tüm bu tür bağlantıları kaldırın ve normal bağlantı sağlayınız.
  • Telefon veya Tableti yeniden başlatın ve bağlantı ayarlarını kontrol ediniz.

TAVSİYE VİDEO;

  • Kablosuz ağ veya telefonun mobil interneti ile bağlantı kurup kuramadığınız kontrol ediniz. Eğer sorun EBA için geçerli internet bağlantısında yaşanıyorsa bunu dediğimiz gibi EBA’nın bilişim uzmanları tarafından düzeltilmesi gerekmektedir.

Tavsiye Yazı; Eba Uygulama Güncellenmiştir Sorunu Çözümü

  • Telefon veya Tablet mobil bağlantısı olduğundan emin olunuz.

Yukarıda verdiğimiz çözüm önerileri kesin bir çözüm değildir. Bu genel durum olarak görüldüğü için sizin tarafınızdan kaynaklı bir şey değildir.

Bu konumuzda EBA canlı yayın hatası, problemi nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın