Sponsorlu Bağlantılar

Eba Tv’de ses önden gidiyor sorunu

58 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda EBA TV ( Eğitim Bilişim Ağı ) üzerinde canlı yayında yaşanan sorunlardan biri olan sesin görüntü ile aynı akış da değil de önden gitmesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız ve bununla ilgili çözüm yöntemlerini deneyeceğiz.

Bilindiği gibi malum nedenlerden dolayı okullarda yüz yüze değil de EBA TV üzerinden uzaktan eğitim verilmektedir.

Bu nedenle internete fazla yüklenilmesi ve alt yapının bazı yerlerde yetersiz olması nedeniyle sorunlar çıkmaktadır.

Bizim bu konumuzda EBA TV de sesin önden gitmesi nedeniyle yaşanan aksaklıklar problemler ve bununla ilgili bizim tarafımızdan çözüm adımlarını vermeye çalışacağız.

EBA SES SORUNU

EBA TV’de yaşanan problemler iki taraflı olabilmektedir. Sistemin aşırı yoğunluğu nedeniyle sunucuların geç cevap vermesi nedeniyle yaşanan problemler veya sizin yani öğrencilerin tarafında yaşanan hatalardır.

Eğer yoğunluk nedeniyle EBA TV Sunucuları geç cevap veriyor veya sistemlerde bir sıkıntı varsa dolasıyla bu size yansıyacaktır. Bunun için sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur sadece arızanın giderilmesini bekleyeceksiniz.

Fakat bu arada siz ne yapabilirsiniz? Eğer sizin tarafınızda internette yaşanan aksaklıklar yani çekmeyen alanlarda, internet problemleri veya cihazınızda güncel uygulama kullanmıyorsanız siz de böyle sorun alabilirsiniz. Siz neler yapabilirsiniz.

  • Size EBA TV için tanınmış internet bazen çekmeyebiliyor böyle olduğu için internetin çekmediği veya yavaş olduğu için ses önde gelip, görüntünün yavaş veya donarak, takılarak gelmektedir.
  • Bunun için internet bağlantılarını kontrol ediniz. Kablosuz ağ bağlantınızı kullanıyorsanız, bunu geçici olarak mobil internet üzerinden kullanarak tekrar kontrol ediniz.
  • Yukarıda adımın tam tersi mobil internet kullanıyorsanız Wi-Fİ ağı üzerinden kontrol ediniz. Böylece ağınız damı yoksa sistem üzerinde mi sıkıntı var kontrol ediniz.

TAVSİYE VİDEO;

TAVSİYE YAZI; EBA 10429 hatası çözümü

Genel olarak EBA TV sesin önden gelip görüntünün sonradan gelmesi internet bağlantısı ile alakalıdır. Yukarıda dediğimiz gibi eğer EBA TV sorun varsa bununla ilgili olarak sizin yapacağınız pek bir şey yok sadece sorunun düzelmesini beklemek olacaktır.

Bu konumuzda EBA TV ses önden çıkıyor arkasından görüntü geliyor problemi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın