Sponsorlu Bağlantılar

Google ‘lisanslanabilir görsel’ ne demek?

874 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google yakın zamanda sunduğu lisanslanabilir görsel etiketi özelliği nedir, ne demek konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

İşin meraklısı için merak edilen bu yeni özellik neyi ifade etmektedir. Nedir, ne demek bununla ilgili olarak site sahiplerini veya görsel resimlerle ilgilenenler için önemli bir adım olarak dikkat çekmektedir.

İnternette bir araştırma yaptığınızda konunun yanında bir de görsel bir resim görebilirsiniz. Yazılar kadar değerli olan fotoğraflarda önemlidir. Konuyu iyi anlamak için hazırlanmış bu görseller acaba lisanslı mı telif hakkı var mı hiç düşündünüz mü?

İşte Google’da görsel aramalar yaptığınızda internette dolaşan bu görsellerde lisanslanabilir görsel etiketi gördüğünüzde bunun üreticisi ve bu görseli satın alabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir yok için bu özelliği geliştirdi.

Yani sizin web siteniz var veya internetten bulduğunuz görseli rastgele alarak kullanamıyorsunuz burada telif hakkı doğabileceği için Görsellerde lisanslanabilir görsel uyarı mesajı gördüğünüzde bu görselin üreticisine belirlediği ücreti ödeyerek sizde kullanabileceksiniz.

Tavsiye Yazı; Google Arama Motorunu Değiştirme

Görsel üreticisi nette gördüğünüz lisanslanabilir etiketi olan görsellerde üretici adı ve bunu satın alabileceğiniz bir link eklemek suretiyle size ödeme adımını vermek suretiyle ödeme yaparak bu görselin kullanılmasına izin verebilecektir.

TAVSİYE VİDEO;

İşte Google lisanslanabilir görsel ne demek diye sorulduğunda Google Görsel aramalarda bu etiketi gördüğünüz de lisanslı ürünü satın alarak telif hakkından sizde yararlanarak kullanabilirsiniz anlamına gelmektedir.

İnternette bazı sitelerde stok görselleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunun için stok, ücretsiz resim kullanma siteleri de yerini almaktadır. Buradan da telif hakkı ödemeden resim kullanabileceğinizi hatırlatalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın