Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet Üzerinden Abonelik İptal Etme

98 views
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’nin uzun süredir beklediği bir hizmet e-devlet üzerinden yürürlüğe girdi. Abonelik iptal süresince bir işkenceye dönüşen bir hal alan ve aboneliği fesih etmek için faks, dilekçe veya abone merkezlerinde uzun kuyruklar beklemek artık sonra erdi.

E-devlet üzerinden bundan böyle abonelik iptal başvurusu yapabilir ve iptalinizi sonlandırabilirsiniz. Bizimde bu konumuzda e-devlet abonelik iptal etme işlemini adım adım nasıl olacağınızı sizlere anlatacağız.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ABONELİK FESİH ETME İŞLEMİ

İnternet aboneliği, sabit telefon, mobil telefon veya kablo tv elektronik haberleşme hizmetlerin iptalini bundan böyle e-devlet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • BTK ( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ) E-devlet üzerinden sayfasına giriniz veya “https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu” adresini tarayıcınıza yazarak kolaylıkla gidebilirsiniz.

 

  • E-devlet erişimi için TC numaranızı ve parolanızı girerek BTK sayfasına geçiş yapıyoruz.

 

  • Bu sayfada size abonelik iptal etmek istediğiniz şirketin, kurumu buluyoruz.

 

  • Abonelik sorgulama yapıyoruz.

 

  • Daha sonra abonelik iptali gerçekleştirmek için başvuru yapıyoruz.

 

  • Başvuruyu aynı sayfa üzerinden görebilirsiniz.

İptal etme işlemi bu kadar basit ve birkaç dakika ile gerçekleşmektedir. Böylece iptal edilen abonelik 24 saat içinde gerçekleşmesi gerekmektedir. İptal işlemini takip ederek sürecin başarılı olduğundan emin olunuz.

Sistemlerde yoğunluk nedeniyle başvurusu sonunda hata alma ihtimalin olabilir. Bunun için günün geç saatlerinde veya erken saatlerinde yoğunluğun az olduğu zamanlarda e devlet abonelik kapatma işlemini gerçekleştirmeyi deneyin.

Tavsiye Yazı; E-Devlet telefon numarası güncelleme

Bu konumuzda e-devletten abonelik iptal etme işlemi nasıl gerçekleştirilir bunu anlatmaya çalıştık. Konumuz ile ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. KOD: 2020-2021-2022-2023-2024

ARAMALAR;

e devlet üzerinden abonelik iptal etme, e devlet abonelik sonlandırma, e devlet abonelik iptal etme, e devlet abonelik kapatma, e devletten internet aboneliği, e devlet telefon aboneliği, e devlet abonelikleri mi silme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın