Sponsorlu Bağlantılar

Lasso Tool Photoshop kullanımı

72 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Lasso Tool nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız. İngilizce karşılığı kement anlamına gelen Lasso Tool da görüntü düzenleme, işaretleme yapabilmek için kullanılan bir araçtır.

Serbest biçimli seçim aracı olarak da kullanılan Lasso Tool aracı seçtiğinizde işaretlediğiniz alandan başlayarak işaretleyerek en son başladığınız nokta ile kesiştirerek seçimi tamamlayabilirsiniz.

Bu kısımda Lasso Tool, Polygonal Lasso Tool ve Magnetic Lasso tool olarak üç araç içermektedir. Lasso tool aracı ile serbest seçimler yaparak seçim yapabileceğiniz gibi, Polygonal Lasso Tool ‘da düz köşeler için seçim yapabilirsiniz.

Bunun dışında Magnetic Lasso Tool aracı mıknatıslı kement aracında görüntülere göre takılı olarak seçim yapılmaktadır. Yani bir deniz ve ormanlık alan seçiminde orman alanında yeşillik alana göre seçim yapabilmektedir.

VİDEO ANLATIM;

Seçim aracı olarak kullanılan Lasso Tool araçlarında resimler içinden herhangi bir alanı seçebilir, kesmek için kullanabilirsiniz. Bunun için bir video ile bunun nasıl yapılacağına dair sizlere daha önce hazırladığımız video inceleyebilirsiniz.

Kement aracı olarak daha ayrıntılı bilgiler için “https://helpx.adobe.com/tr/photoshop/using/selecting-lasso-tools.html” adresi üzerinden detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın