Sponsorlu Bağlantılar

driver_ırql_not_less_or_equal hatası nasıl çözülür

386 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde siz takipçilerimize ve sitemizi driver_ırql_not_less_or_equal hatası ile gelen ziyaretçilere nasıl çözülür konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Bu sorun genelde mavi ekran sorunu olarak karşınıza farklı nedenlerden dolayı çıkmaktadır. Bunlar arasında sürücü dosyaları kaynaklı, Windows güncellemeleri nedeniyle ve ram bellek nedeniyle yaşanan problemlerden dolayı driver_ırql_not_less_or_equal sorunu yaşanabilmektedir.

Bizde kullandığınız işletim sistemi Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski işletim sistemi kullanan bilgisayarda yaşanan bu sorunsal hata için ortak bir çözüm yolu vermeye çalışacağız. Aslında bu aldığınız hatanın çıkışı ile farklı çözüm sağlandığı için kesin çözüm olmamakla beraber aşağıdaki yöntemlerle sorunu çözmeye çalışacağız.

DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL HATASI WİNDOWS 10

Bu gibi durumlarda çözüm yolu aslında hiçbir şeyi kurcalamadan, bozuk dosyaları düzeltmeden, sürücüleri yeniden yüklemeden hatayı almadan önceki bir tarihe sistem geri yükleme yapmak olacaktır.

SİSTEM GERİ YÜKLEME NASIL YAPILIR?

Sistem geri yükleme yaparak bu hatayı almadan önceki bir tarihe bilgisayarı yükleyerek driver_ırql_not_less_or_equal sorunu çözümü sağlamış olacağız.

DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bunun dışında diğer çözüm yolu olarak aşağıda vereceğimiz adımlarla driver_ırql_not_less_or_equal problemini kaldırmaya çalışalım.

  • Son güncellenen dosyalarını geri çekerek yapabilirsiniz. Bunun güncellemeleri geri yükleme konusunu okuyabilirsiniz.
  • Bozuk ram kontrolü yaparak bilgisayarın bozuk ram den dolayı etkilenip etkilenmediğini kontrol ediniz. Ramler çıkarın ve tek tek takarak kontrol ediniz.
  • Bu sorunu diğer bir sorun kaynağı antivirüs programları olabilir. Bu programları, güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakarak kontrol ediniz.
  • Son olarak driver_ırql_not_less_or_equal hatası Windows 7 ve diğer işletim sistemlerinde sıklıkla başvurulan çözüm yolu bozuk disk kontrol etmek için uygulan yöntemdir.
  • Chkdisk /f komutu ile bilgisayarınızı taratınız. Ayrıntılı olarak konumuzdan incelemesini yapabilirsiniz.

Yukarıda konumuza driver_ırql_not_less_or_equal sorunu nasıl çözülür? Konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından veya diğer tüm konularda sorularınız için soru & cevap sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın