Sponsorlu Bağlantılar

Chrome oynat butonu { Play } ne işe yarar

282 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Chrome geliştirici sürümünde adres çubuğu yanında görülen play butonu veya diğer adıyla oynat butonu ne ile yarar kısaca bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Son aylarda yaşanan Google Algoritma değişiklikleri ve yeni arama sonuç gösterileri bunun yanında şuan test aşamasında olan Google yeni sürümüyle gelişmeleri yakın izlemekteyiz.

CHROME VİDEO OYNATMA BUTONU

Geliştirici sürümünde dikkatleri çeken ve adres çubuğunun yanında oynat düğmesi tarayıcı üzerinde videoların hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlayan bu özellikle artık sayfa içinde oynatılan multimedya içerikleri kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Çoğu kullanıcılar bilgisayarda çalışırken arka planda müzik veya bir sesin olması istemektedir. Bunun için düşünülen bu özellikle hızlı kontrol sayesinde oynatılan videoların kontrolünü sağlamış olacaksınız.

Bu özelliği kullanabilmek için yeni sürümün güncellenmesini, yayınlanmasını bekleyebilirsiniz. Kısa zamanda kullanılma açık olacak bu özelliği etkinleştirmek için “chrome://flags/” ayar kodunu tarayıcınıza yazarak “global media controls” ayarı açmanı gerekecektir.

Youtube, Spotify, Vimeo ve Apple’de sorunsuz olarak çalıştığı gelen haberler arasındadır. Şuan bu özelliğin ne zaman yayınlandığı belli değil ama kısa zamanda güncelleme ile kullanıma sunulacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın