Sponsorlu Bağlantılar

directx error creating process hatası çözümü

480 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda directx error creating process sorunu ve bununla alakalı olarak “nasıl çözülür” konu anlatımına bakacağız.

Bu sorun kimi bilgisayarlarda dll hataları nedeniyle yaşanan, kiminde format attıktan sonra DirectX kurulumu esnasında yaşanan hatalar nedeniyle directx error creating process hatası vermektedir. Bizimde bu konumuzda bununla alakalı olarak bu problem nasıl çözülür? Bunu elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Şunu da söylemek gerekirse bilgisayarda yaşanan sorunlar farklı olma nedeniyle çözüm yolları da farklılık gösterebilir biz burada temel çözüm yollarınızı sizlerle paylaşacağız.

DİRECTX ERROR CREATİNG PROCESS HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

  • Bilgisayarda son güncellemeleri kontrol ediniz ve varsa bu güncellemeleri bilgisayara yükleyin. Güncellemeler sonrasında yeniden güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz ve eğer güncelle varsa yeniden güncelleyin yoksa yeniden DirectX kurulumunu gerçekleştirin.
  • Yönetici olarak çalıştırınız.

 

 

  • Ekran kartı sürücülerini kontrol ediniz sürücüler eski ise bunları güncelleyiniz.
  • Ekran kartı nasıl güncellenir? Yazımızı ayrıca okuyarak bunu sizde yapabilirsiniz.
  • Mevcut DirextX sürümü kontrol ediniz ve son sürümünü “https://support.microsoft.com/tr-tr/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-directx” adresi üzerinden bilgisayarınızın işletim sistemine göre indirin.
  • directx error creating process problemi yukarıda tamamen güncelleme sorunları neticesinde oluşan hatalar nedeniyle yaşanmaktadır.

Yukarıda belirtiğimiz adımlar dışında directx error creating process sorunsalı Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sisteminde çözüm yolu olarak aynı diyebiliriz.

Kesin çözüm olmayarak yukarıda bu adımları denemenizi tavsiye ederiz. Oyunlarda yaşanan directx error creating process hatası oyun dosyalarının isimlerinde yapılan değişikliklerle çözüm sağlayan kullanıcılarda olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın