Sponsorlu Bağlantılar

Dikkat Edin Adsl Modeminiz Yanmasın..!

1.529 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Adsl Modem arızaları hakkında bilgi vereceğim. Adsl Modem Bildiğimiz gibi İnternet ortamına çıkmak için digital değerleri analog değerlere , analog değerleri ise digital değerlere çeviren bir yapıya sahip cihazlardır. Adsl modem Arızaları hakkında verebileceğimiz bilgileri ve bununla ilgili olarak alınacak en önemli önlemleri kısaca konu başlıkları altında vereceğim.

Adsl modemler hassas cihazlar olduğu için bu cihazların ani elektrik kesintilerinden yada elektriğin göz kırpması gibi durumlardan kesinlikle korumak durumdasınız. Eğer buna karşı bir önlem alınmaz ise modemi değiştirmek durumda kalacaksınız.

İş yeri yada evinizde bağlı olan modem direk olarak elektrik şebekesine bağlı ise bu durum modem için sıkıntı yarata bilir . modemlerinizi Şehir şebekesi bağlamadan önce küçük bir ups kaynağına yada akım koruyucu prizler ile bağlanmalıdır.

akım korumalı priz

Bu cihazlar bağlı olmadığında Ani elektrik kesintilerinde , elektriğin gelip gitmesinden kaynaklı , yada gök yüzünde şimşek çakmasından kaynaklı olarak elektrik saniyelik olsa da gelip gitmesinden ( Göz kırpması ) ile bu cihazlarınız çabucak arızalanacak ve yenisini almanız yada garantiye göndermeniz icab edecektir.

ups nedir

Benim tavsiyem ; Adsl Modemleriniz ile şehir şebekesi arasına bir Ups Güç kaynağı koymanız iyi olacaktır. Fiyatı 120 TL başlayan fiyatları ile bir kere aldığınızda bunu hem bilgisayarınıza bağlayıp hemde modem bağlayarak cihazlarınızı güvenlik altına alabilirsiniz ve gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz.

Etiket – Tags ;

modem yanmış , modem yandı , modem elektrik yakmış , modem ışıkları yanmıyor , şimşek çakması , ani elektrik kesintisi , modem arızası , modem neden çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın