Sponsorlu Bağlantılar

Ups Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir

914 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bulunduğunuz  Bölgelerde voltaj dengesizliği varsa ani düşüşler yükselmeler varsa , Elektrik kesintileri olursa ve sizde önemli Belgeler üzerinde çalışıyorsanız burada devreye güç kaynağı giriyor , Elektrik voltajını ayarlayarak bilgisayarınızın elektronik aksamlarını korumaktadır. Elektirikler bir geliyor bir gidiyorsa  Bilgisayarınızı 10-15 dk süreyle çalışır durumda tutucak sizde bu sayede evraklarınızı kayıt etme şansı bulacaksanız. Bazı bölgelerde voltaj dengesizlikleri nedeniyle sık sık arızalar  meydana gelmektedir. UPS’ler 10-15 dk dedik ama Kullandığınız  Donanımlar yani monitör,yazıcı,scanner, vb donanımları elektrik tüketimi bunun süresini değiştirebilir.
ups nedir

Birde UPS güç Kaynaklarını Depolama süresine göre 10 dk dan başlayarak gücüne göre uzamaktadır. UPS lerin günü Watt olarak belirtilir ve bir bilgisayar ortalama 300W güç kaynağı gerektirir ve siz en az 400W güçünde bir UPS almanızı tavsiye ederim. Ne kadar Güç kaynağı fazla olursa o kadar fazla bilgisayar bağlama fırsatı bulursunuz. GÜÇ Kaynağının Bir ucu Şebeke Elektriğine bağlanır gücünü buradan alır ve resimdeki gibi bilgisayarın güç kabloları ile bu cihazların arkasındaki yerlere bağlanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın