Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz ağ Bağlantısı için Gereksimleri Nelerdir?

802 views
Sponsorlu Bağlantılar

Evde veya Ofis de kablosuz ağ kullanmak için ne gerekir, hangi araç ve gereçlerden faydalanır? bunları  sizlere aşağıda örneklemeler ile nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağım. küçük ölçekli bir kablosuz ağ bağlantısı kurmak için piyasada bulunan 2 veya 4 portlü bir Adsl Modem ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Modem içinde bulunan Dhcp Sayesinden Aynı ağ içerisinde bilgisayar ip Adresi Alarak kendi aralarında dosya paylaşımda bulunabilirler ve internete erişebilirler.

 

Yine Bu Modemlerde bulunan portlar sayesinde hub ve switch görevini yerine getirerek kablolu bağlantıları da sağlayabilirsiniz. Diz üstü bilgisayarın üzerinde genelde Kablosuz ağ bağlantı için Adaptör vardır.

Masa üstü bilgisayarlar için Kablosuz bağlantı nasıl yapılır diye soracak olursanız . bunun için bir Kablosuz ağ bağlantı Adaptörü yani Wireless adaptörü alıp driverini kurduk dan sonra bilgisayara tanıtım kablosuz modeme bağlana bilirsiniz

 

Bu Adaptör sayesinde kablosuz bağlantı kurabilirsiniz. ayrıca masaüstü bilgisayarlar da wiriless ağ kartı satın alınarak kablolu ağ bağlantısını, kablosuz wifi ağına çevirebilirsiniz. Bunun için önceki konularımız da anlatmıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın