Sponsorlu Bağlantılar

Kablolu Ağlar ile Kablosuz Ağların Farkı ?

526 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kablolu Ağlar Kablosuz ağ bağlantılarına göre daha hızlı veri akışına sahiptirler. Bunun için hangi bağlantı türü daha hızlı, daha kullanışlı olur denilirse, kullanım yerine göre farklılık göstermektedir. kısaca kablolu mu? kablosuz mu? bağlantı tercih edilir? eğer kablo için müsait bir yeriniz varsa veya kablosuz ağ kablo kullanımı az olacak fakat sadece internet girip çıkmak için kullanılacaksa farklılık gösterilebilir.

 

Kablosuz Bağlantılarda 11 Mbps ile 54 mbps arasında hıza sahiptirler. Kablolu Bağlantılarda ise 100 mbps ile 1000 Mbps arasında veri transferine sahiptirler. Bunun için uygun bir ethernet kartına hub veya switch’e sahip olmanız gerekmektedir. Sadece internet paylaşımı yapmak küçük dosyalar yollamak istiyorsanız maliyet bakımından kablosuz bağlantı sistemini seçebilirsiniz.

Kablosuz ağ bağlantı ile işyeri ve evdeki yer değişimlerinde size daha iyi bir kolaylık sağlayacaktır. kablo maliyetlerinden ve görüntü kirliliğinden kurtulacaksınız.Bunun için söyle özetleye biliriz Kablolu bağlantılar Hız ve performans bakımından Kablosuz bağlantılardan daha iyidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın