Sponsorlu Bağlantılar

Dekorasyon Yaparken Renkli Tasarımlar Tercih Etmekten Korkmayın!

558 views
Sponsorlu Bağlantılar

Geçmiş yıllarda oturma odaları genellikle koyu renklerde dekore edilirdi. Oturma odalarında yer alan mobilyalar koyu renklerde olduğundan soğuk ve samimiyetten uzak dekorasyonlar yapılırdı. Bilhassa koltuk takımlar koyu renklerde seçilirdi. Bunun en büyük nedeni koltuk takımları çabuk kirlenir, leke olur korkusuydu. Oysa yeni teknolojilerle üretilen kumaşlar leke tutmayan özelliklere sahiptir. Son birkaç yıldır ev dekorasyonunda soğuk renkler yerine açık renkler kullanılmaya başlandı. Leke tutmayan kuşamlar koltuk takımları seçiminde daha özgür ve yaratıcı olabilme imkanı sunuyor.

Oturma odalarınızı daha sıcak ve samimi dekore edebilmeniz için birkaç önerimiz var.
• Evinizin genel konseptine uygun renklerde koltuk takımları seçerek odalarınız arasında hafif bir geçiş sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki evlerinizi oda oda değil bütün olarak değerlendirmelisiniz.
• Oturma odanız güneş almıyorsa krem tonlarında koltuk takımları seçmeniz evinizin daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.
• Renklerden çabuk sıkılan bir karaktere sahipseniz. Daha nötr renklerde koltuk takımları seçebilirsiniz. Örneğin bej tonlarında aldığınız koltuk takımları için renkli yastıklar kullanarak evinize renk katabilirsiniz.
• Oturma odanızın büyüklüğüne bağlı olarak bir orta sehpa kullanmak odanıza samimi bir hava katacaktır. Oturma odanız küçükse orta sehpa kullanarak zaten küçük olan alını iyice küçültmek hareket alanınızı kısıtlayacağından tercih edilmemelidir.
• Odanızın bir köşesine, aldığınız koltuk takımları renklerine yakın renklerde minderler koyarak samimi bir ortam yaratabilirsiniz.
• Küçük bir odaya sahipseniz kullanacağınız aynalarla odanızın daha büyük algılanmasını sağlayabilirsiniz.
• Koltuk takımları seçimi yaparken kasvetli ve standart tarzlar yerine modern ve sıcak seçimler yapılmalıdır. Oturma odanızda sıcak ve canlı renkler kullanabilirsiniz.
• Farklı markaların özel tasarım mobilyalarını bir araya getirerek oturma odanızda şık ve özgün bir dekorasyon yapabilirsiniz.
• Ev dekorasyonu için çok büyük paralar harcamaya gerek yok. Ucuz koltuk takımları ve mobilyalarla da çok şık dekorasyonlar yapılabilir.
Yukarıda sizin için hazırladığımız maddeleri göz önüne alarak oturma odalarınızı şık, modern ve özgün bir şekilde dekore edebilirsiniz. Oturma odalarını dekore ederken alacağınız mobilyaların kaliteli ve güvenilir bir markaya ait olması da oldukça önemlidir. evidea.com ’da koltuk takımlarından mobilyaya mutfak dolaplarından bahçe aksesuarlarına kadar eviniz için aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın