Sponsorlu Bağlantılar

Değiştirici tuşlar nedir

42 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda değiştirici tuşlar nedir konusunda bili vermeye çalışacağız. Bilgisayar klavyesinde yer tuşlardan ALT, CTRL, SHİFT, ALT GR tuşlarından biridir.

Değiştirici tuşlar genellikle bilgisayar klavye kısayol ve diğer komutları gerçekleştirmek için diğer başka tuşlarla kullanılır.

Değiştirici tuşlara örnek CTRL + C ile bir dosyayı kopyalamak için kullanabilirsiniz. IBM ve Windows değiştirici tuşları ALT, CTRL, SHİFT, ALT GR olarak kullanılır.

APPLE MACİNTOSH bilgisayarda CONTROL, OPTİON, COMMAND, SHİFT tuşları bilgisayarlarda kullanılan değiştirici tuşlardır.

Bu tuşlar kendi başlarına kullanılmaz, değiştirici tuşlar ile birlikte yarımcı kısayol tuşları ile birlikte kullanılmaktadır.

Bunun dışında çoğu dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarların bazılarında FN tuşu değiştirici olarak kullanılmaktadır.

Diğer tuşlara basarken bir değiştirici tuşa basıp basıp tutmakta zorluk çekiyorsanız Windows’ta yapışkan tuşlar seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; Yapışkan Tuşlar Nedir

Bu konumuzda değiştirici tuşlar nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın