Sponsorlu Bağlantılar

Yapışkan Tuşlar

53 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yapışkan tuşlar nedir, nasıl kullanılır konusunda Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 kullanıcıları için genel bilgi vermeye çalışacağız.

Yapışkan tuşlar, değiştirici tuşların basılıp bıraktıktan sonra bile etkin kalmasını sağlayarak klavye kısayolllarının kullanımını kolaylaştıran bir Microsoft Windows erişilebilirlik özelliğidir.

Yapışkan tuşlar özelliği, klavye kısayollarını kullanabilmek için tuşları basılı tutmak zorunda kalmadan parmaklarınızdaki stresi hafifletmeye de yardımcı olmaktadır.

Yapışkan tuşları kullanabilmek için CTRL,ALT veya SHİFT daha sonra klavye kısayolu için bir sonraki tuşa basmamız gerekmektedir.

Bunu örneklersek CTRL+ALT+DEL tuşlarına aynı anda basmak yerine, aynı işlevi gerçekleştirmek için tuşların her birine ayrı ayrı basabilirsiniz.

YAPIŞKAN TUŞLAR NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR

Yapışkan tuşlar özelliği, Windows denetim masasındaki Erişilebilirlik seçenekleri veya erişim kolaylığı merkezi aracılığı ile etkinleştirilebilir.

Bu kısımdan etkinleştirilir veya devre dışı bırakılabilir. Eğer seçeneği açmak için SHİFT tuşuna beş kere basmanız yeterli olacaktır.

TAVSİYE YAZI; Değiştirici Tuşlar Nedir

Bu konumuzda Windows Yapışkan Tuşlar özelliği nedir, nasıl açılır, nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızı hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın