Sponsorlu Bağlantılar

Android 12L Nedir

134 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android 12L nedir, Android 12L ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayar veya Mobil cihazlar olsun yeni bir özellik eklemek veya güvenlik açıklarını kapatmak için güncellemeler yayınlamaktadır. Buda yılda birkaç kez gerçekleşebilmekte hatta güvenlik açıklarını örtmek için hemen hemen her ay aylık güncellemeler yayınlayabilirler.

Büyük güncellemeler geldiğinde örnek 4.0 sürümü sonrasında nokta güncellemeler yayınlamak suretiyle büyük güncellemelerden doğan hataları nokta güncellemeler yani 4.0 veya 4.1 güncellemesi ile hataları ayıkladılar.

Takip edenler Android 12 güncellemesinin 2021 de geldiğini bilirler, nokta güncellemeler yerine bu sefer Google Android 12L güncellemesi getirerek ek özellik ve güvenlik yamaları ile açıkları kapatmaya çalışacaktır.

Bu güncellemeye “Özellik düşüşü” olarak lanse edilen güncelleme ile şunları gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Özellik düşüşü ile çok odaklı özelliklere sahip belirli cihazlar hedef alınmaktadır. Android sürümleri, platformdaki tüm telefonlar için mevcut bir güncellemedir.

Özel bir özellik düşüşü olarak geçen özellik büyük ekranlarda temel arayüzünü değiştirerek daha fazla çoklu görev özelliği ekledi. Uygulamalar için geliştirilmiş uyumluluk desteği getirmektedir. Bu sürüm 2022 için planlanmış bir güncelleme olarak gelmesi düşünülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın