Sponsorlu Bağlantılar

Crysis kasma sorunu çözümü

572 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Crysis 3 kasma sorunu ve bu sorunla alakalı olarak sorun nasıl çözülür? Bu sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Oyun oynarken en can sıkıcı şey oyunların kasması, donmalar, takılmalar’dır sürekli bu tür takılma ve oyunda kasma problemi yaşıyorsanız oynadığınız’dan hiçbir zevk alamaz duruma gelirsiniz. Bizimde bu konumuzda crysis 3 kasma sorunu çözümü ve donmaları en aşağı seviyeye çekmeye, azaltmaya nasıl çalışılır bunu anlatacağız.

Bilgisayara kurduğunuz crysis oyunu lisanslı satın alınan oyun mu veya korsan olarak indirdiğiniz bir oyun mu bunları göz önünde tutmak gerekecektir. Eğer korsan, crackli oyunlar ise bu crack dosyaları bilgisayar oyununu yavaşlatabilir ve takılmalara neden olabilir bunu söyleyelim.

Crysis donma sorunu çözümü

Bunlardan en önemlisi crysis görüntü ayarlarını doğru yapılandırmak olacaktır, düzgün bir görüntü ayarı oyunun donmasını ve takılmasını engelleyecektir.

  • Doku
  • Gölgelendirme
  • Örtüşme önler

Bu tarz çözünürlük için tabi sisteminiz de iyi bir ekran kartı da gerekmektedir. Bilgisayarda iyi bir ekran kartına, ram belleğe sahip değilseniz saten iyi bir performans, hız alamazsınız.

Cyris ekran çözünürlük ayarına girerek bilgisayarınızda “örtüşme önler” ayarı iyi bir donanım sistemi isteyeceği için eğer bu ayarda duruyorsa bu ayarı kapatınız. Bu mod iyi bir sistem gereksinimi isteyeceği için kasma ve takılma sorunu yaşatacaktır.

Diğer bir crysis kasma problemi için bilgisayar > özellik > gelişmiş sistem ayarı > gelişmiş > performans > “en iyi performans için ayarla”

Bu ayarı seçtiğiniz de bilgisayarınız sizin için en iyi performansı belirleyecektir.

Bilgisayar içinde toz varsa bunu temizleyin, kasa için hava sirkülasyonu sağlayınız. Kabloları derli toplu olarak düzenleyin.

İşlemci ısınması varsa fanları ve TERMAL MACUN sürerek fazladan ısınmayı engelleyerek bilgisayarda oyun takılmasının önüne geçebilirsiniz.

Bilgisayarda virüsler de oyunları ve diğer programları yavaşlatır. Bunun için virüs taraması yapabilirsiniz.

Cyris takılma sorunu için diğer çözüm yolları bilgisayarın performansını artırıcı adımları uygulamak suretiyle bir nebze olsa artırabilirsiniz.

Bilgisayar hız artırma

Yukarıda konu başlığını okuyarak bilgisayarı hızlandırarak oyunlarda daha etkileyici performans sağlayabilirsiniz.

Bu konu anlatımında sizde Cryris 3, Crysis 2 ve diğer sürümler için yavaşlama, donma ve kasma sorunu ve çözümü hakkında sorun çözümü için öneriler verdik sizin de yaşadığınız deneyimler için yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın