Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı hızlandırmanın 5 kolay yolu

1.646 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız ilk gün gibi hızlı değil mi ? Gittikçe ve kullandıkça Bilgisayarınız yavaşlıyor mu ? Peki Neden Bilgisayarınız yavaşlar ilk önce bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımız her İnternet sayfasına girdiğinde o İnternet sayfasındaki resimleri,çerezleri bilgisayar Temp dosyası içine atar bir daha girdiğinizde kolayca sayfanın yüklenmesi için , Bilgisayarınıza her program yüklediğinizde Kayıt Defterine Binlerde girdi ( Kayıt ) oluşturur ve bilgisayar programı açtığında bu kayıtları okuyarak programları çalıştır.

Diğer bir konu ise bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar aracılığı ile üçüncü parti yazılımları sinsice yükleyerek tarayıcılarınızı ve kayıt defterlerinizin yapısını değiştirir ve bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olurlar. Son olarak Bilgisayarınızın Hard disk ( Sabit Disk ) dosya yüklemelerinde , Müzik , Resim ve Yüklediğiniz Programları disk üzerine kayıt edeceği bu programları parçalayarak kayıt ederler bu durumda bilgisayarın yavaşlamasına sebep olur Şimdi Bilgisayarımızın beş kolay adım ile Bilgisayarınızı nasıl hızlandırır performansını nasıl yükseltiriz bunun hakkında sizlere pratik bilgi vereceğim.

Yavaşlayan Bilgisayarı Hızlandırma ;

1-Adım ;

Bilgisayarımızın Diskinde Bulunan Gereksiz Dosyaları Temizleyerek Bunun için İşletim Sisteminin Bulunduğu C: bölümü üzerine gelerek sağ tuş > Özellikler > Disk Temizle Bölümünden disk içindeki gereksiz dosyaları silerek Bilgisayarımızı rahatlatırız.

2-Adım ;

Bilgisayarımızın hızını kesen bilgisayarımıza yüklediğimiz fazla programlardır . Bu programlar yüklenirken kayıt defterine binlerce kayıt girdisi oluşturlar ne kadar program yüklerseniz o kadar kayıt girdisi oluşturur ve bilgisayar zamanla şişmeye başlar bir diğer konu bilgisayarınıza deneme yada ücretsiz program yüklerken reklam içerikli sinsi programları da yüklemeye çalışabilir bu programları ve gereksiz kullanmadığınız programları kaldırınız.

3-Adım ;

Yavaşlayan bilgisayarı hızlandırmak için diğer bir konuda bilgisayarımıza yüklediğimiz programlar sabit disk’e gelişi güzel kayıt edilir bu programları çalıştırdığınızda işlemci gelişi güzel kayıt edilmiş dosyaları okumak için zaman kaybı yaşaya bilir bu yüzden bilgisayarımızın hızını performansını artırmak için Disk Birleştirme yapmamız gerekir

Bunun için Defrag Nasıl Yapılır onusu yada video izleyerek öğrenebilirsiniz.

4-Adım ;

Diğer Bir adımda bilgisayarımızın hızını artırmak için bilgisayarın açılışında başlayan programları kapatarak bir adım daha öne geçebiliriz. Bunun için Win + R tuş yardımı ile çalıştır penceresini açarız buraya msconfig komutu ile sistem yapılandırmasını açarız ve başlatma bölümünde bilgisayarın açılışında çalıştırdığı gereksiz dosyaların önündeki işaret tikini kaldırarak açılışta yavaşlamasını önlemiş oluruz.

MSCONFIG-startup

 

5- Adım ;

Diğer ve son adım olarak bilgisayarımızdaki daha önceden yüklediğimiz ve kaldırdığımız programların kayıt defterindeki kalan kırıntı dosyalarını ve bilgisayarımızın her İnternet girdiğimizde çerezlerin de kalan Temp Dosyası içindeki gereksiz dosyaları silmek için kullanacağımız küçük ama etkili bir program olan Ccleaner Programı ile temizlik yapmaya bu programı indirebilirsiniz.

Ccleaner Nasıl Kullanılır

Tags – Etiketler ; 

bilgisayarı hızlandırmak için ne yapmalıyız , bilgisayarım neden yavaşladı , bilgisayarın hızını artırma Windows 7 , bilgisayarın hızını artırma Windows 8 , bilgisayarın hızını artırma Windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın