Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} wi fi bağlanıyor fakat internete girmiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil Cihazlar ve Bilgisayar ( Pc ) ile wireless ağa bağlantı yaparak interneti kullanabiliyoruz. Bu nimetlerden yararlanmak oldukça hoş güzel bir o kadarda kablo kirliliğini engellediği için görselliği de bozmuyor. Bununla birlikte bir çok sorunları da yanında getirmektedir.

Önemli kablosuz ağ sorunlarından biride wifi bağlantı var ama internet girmiyor? bu sorun sıklıkla yaşanan sorunların biridir. Bu tür bağlantılarda sinyal var ama bir türlü internet giremiyor bu problem nereden nasıl kaynaklanıyor? bunu anlamak zor gibi gelse de bazı basit testlerden geçirerek sorunun nereden kaynaklandığını anlamak mümkün olacaktır.

wifi bağlantı hatası

Bu sorun android , ios telefonlarda veya diğer mobil akıllı telefonlar , laptop , ultrabook , masaüstü bilgisayarlar gibi cihazlarda sorun teşkil etmektedir. Nasıl Çözülür?

* Bilgisayarınızda iyi farklı ethernet adaptörü kullanıyor iseniz kullanmadığınız ethernet adaptörünü kapatınız , bunu ağ bağdaştırıcı kısmından devre dışı bırak veya aygıt yöneticisinden iptal edebilirsiniz.

* Kullandığınız bağdaştırıcı sürücüsünün son sürümünü kullandığınızdan emin olun , sürücüleri güncelleştirin bunu aygıt yönetici kısmından kullandığınız bağdaştırıcı üzerinden sürücü güncellemesini yapabilirsiniz.

* İnternet Bağlantısı olduğundan emin olunuz en önemli kısım bu internet bağlantının olup olmadığını adsl modem üzerinden ışıkların hepsinin yandığından emin olun , modemi açıp kapatın daha da emin olmak için başka bir cihazlardan bağlanmayı deneyin.

* Adsl Modem firmware sürümü eski ise bunu yeni versiyonu güncelleyin.   Bunun nasıl güncelleştirildiğini aşağıdaki link ile öğrenebilirsiniz. Modem Firmware Nasıl Güncellenir?

* Mobil cihazlarda bağlandığınız ağın üzerine gelerek Ağı Unut diyerek bağlantıyı koparın ardından tekrar bağlanmayı deneyin.

* Son Taktik Aygıt Yöneticisi kısmından wireless adaptör ile bağlıysanız bu ağ kartı sürücüsünü kaldırın yani siliniz sildikten sonra tekrar aynı pencere üstünde bilgisayarınız ismi yazılı olacaktır orada sağ tuş ile “Donanım Değişikliklerini tara” diyerek ağ kartını bulacak ve yeniden yükleyecektir. Bu kesin çözüm gibi geliyor son çare olarak bunu deneyebilirsiniz.

ağ bağlantısı var internet bağlanmıyor sorunu işletim sistemi ne olursa olsun Windows 7  , Windows 10 , Xp , Vista hepsinde geçen çözüm yoludur.  , wireless bağlantısı var bağlantı sorunu çözülmüş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın