Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüm] Esed Nod32 Antivirus Programı Nasıl Kaldırılır?

7.323 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Mücahit

Soru Gönder : Merhaba , Ben bilgisayarıma esed nod32 antivirus programını yükledim ve şuan kaldıramıyorum neredeyse tüm yolları denedim esed unnıstaller vs hepsini ama olmuyor bir çözümünüz varsa yardım eder misiniz acil

Cevap :  Merhabalar Mücahit bey, ilk önce soru gönder bölümünü kullandığınız için teşekkürler , sorunuzun cevabını mail olarak geri atıyorum. Şimdi sorunuzun cevabına gelince Bilgisayar’da bazı programları kaldırmak biraz  zordur. Bu programları düzgün yüklenmediğin de ve inatçı programlara denk geldiğiniz de sizi baya bir uğraştırır bunun için Nod32 antivirüs programını kaldırmak için bir kaç değişik yol izleyebiliriz . Bunun için aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

* Eset Nod32 Programını kaldırabilmek için için ilk önce sağ alt’daki görev çubuğunda eset  nod32 ikonu üzerine gelerek çıkış yapmanız gerekir. Bu her program için geçerlidir ilk önce programı sonlandırmanız gerekecektir.

* Sizinde başvurduğunuz ama yapamadığınız ilk yol ESET Uninstaller bu Esetin kendi yazılımıdır ve Eset ürünlerinin kaldırılmasında yardımcı olur. bu yazılımın diğer bir özelliği önceden yüklü antivirüs yazılımlarını kaldırmasıdır. Çünkü bir birlerini virüs olarak görecekleri için Eset bunları kaldırması gerekecektir. Bu yazılımı bilgisayarımıza yüklemek için “http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN146″ adresinden yardım alabilirsiniz.

* Diğer bir Adım ise Aşağıdaki adımları tek tek deneyerek Eset Nod32 Antivirüs yazılımını kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Zor Programları Kaldırmak için Kullanılan Metot ; 
Bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar kadar kaldırmayı denediğiniz programlarda zor kaldırılır . Bilgisayarda program kaldırmak için malum Başlat > Denetim Masası > Program Ekle // Kaldır kısmından programlarınızı kaldırabiliyorsunuz.

bilgisayardan program ekle kaldır

 

Bilgisayarda yüklü olan programları bu kısımda göreceksiniz buradan hangi programı kaldırmayı istiyor iseniz üzerine gelerek faremizin sağ tuşu ile kaldır yaparak unistall yani kaldırabiliyorsunuz. Normal olarak buraya kadar her şey normal peki kaldıramadığınız programlar veya inatlaşılan programları nasıl kaldırabiliriz ?

1-ADIM ;

Programı kaldırmada zorlanıyorsanız ilk önce bu programın çalışıp çalışmadığını bir kontrol ediniz , Eğer kaldıracağınız  program açık ise bunu ilk önce kapatınız. Daha sonra bundan emin olmak için CTRL + SHİFT + ESC tuşları ile “ Windows Görev Yöneticisi ” çalıştırınız Burada ” İŞLEMLER ” bölümünde bu program hala geri planda arka planda çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz , kaldıracağınız program arka planda çalışıyor ise mouse ile bunun üzerine gelin ve sağ tık ile bu programı kapatın daha sonra kaldırma işlemini tekrar deneyiniz.

2-ADIM ;

Diğer bir program kaldırma yöntemine gelince bunu kayıt defterinden ( Registry ) kaldırmayı deneyeceğiz . Bunun için aşağıdaki adımları takip edelim Win+R tuşları ile çalıştır penceresini açalım buraya regedit yazarak aşağıdaki adımları takip edelim.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall  bu klasörleri takip ettiğimiz de burada silmek istediğim programı buluyoruz ve kayıtlarını siliyoruz .  Burada sadece kayıt girdilerini siliyoruz bu işlemi yaptık dan sonra C:\Program Files klasörü içine giriyoruz ve buradan sildiğimiz programın dosyalarını da sildik den sonra işlemi bitiriyoruz.

3-ADIM ;

Eğer bu şekilde de kaldırılmasında zorlandığınız programlar var ise o zaman üçüncü parti yazılımlara baş vuracağınız program olarak ise REVO UNİSTALLER Bu program ile kaldırılması güç olan programları kaldırmakta kalmayıp arkasında yani kayıt defterinde programların bıraktığı çöp girdileri’de temizleyen son derece kullanışlı ve ücretsiz bir program ile bu işi göreceğiz.

http://www.tamindir.com/revo-uninstaller/” adresinden indireceğiniz program sayesinden bilgisayardan nod32 yazılımını kaldırabilirsiniz. 

Revo Unistaller diğer bir özelliği ise virüslerin kaldırma panelini kilitlemesinden dolayı erişemediğiniz Program Kaldır kısmında hiç uğraşmadan bu işi görüyor olmanız.

Revo Unistaller Kurulumu ve Kullanımı ;


Arama Tags & Etiket ; 

eset nod 32 programını kaldırma , eset antivirüs programını kaldırma , nod32 antivirüs programı nasıl kaldırılır , eset programını kaldırmakta zorluk çekiyorum , eset nod32 remove , uninstall eset nod32 , eset nod32 kaldırmaya zorlanıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüm] Esed Nod32 Antivirus Programı Nasıl Kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. advanced system care ultimate 13.3 indir ncirus porogramı bu cok güzel artı bakımda yapıyor pro olursa daha güzel…

    indirdikten sonra alet cantasına tıklat proctected folder kendi sistemin de bilgisayarına indir çalıştır tıklar msconfic yaz arkada calışan esed dosyasını kutusunu tıkını kaldır kaldır sonra resetle bilgisayarı artı esed biligisayarında dosya konumu bul dosyanın üstüne gel sağ tık yap proctected folder bul bloc la de hapise alıyor seni rahatsız etmiyor ben de cok cektim kurtuldum şimdi rahatım ondan paylaştım hiç bi şekilde calışamıyor..proctected folder okada uzun işlemler yapmaya gerek yok indirib rahat edin …

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın