Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} err_address_unreachable hatası

4.029 views
Sponsorlu Bağlantılar

err_address_unreachable sorunu nasıl çözülür ? konusunu üzerinde duracağız , bu sorun Google Chrome veya gider tarayıcılarımızın Explorer , Yandex , Firefox ‘de kullandığımız sayfalar açılmadığında karşınıza çıkar.

err_address_unreachable hatası , genel’de İnternet bağlı olmadığı zaman bu hata oluşmaktadır. Peki err_address_unreachable çözümü nasıl olur ?

ilk önce adsl modem bağlantı kablolarının takılı olduğuna , İnternet bağlantısının olduğuna dikkat etmek gerekir. Adsl Modem içerisinde kullanıcı ayarlarını ve şifrenizi girdiğinize emin olun. Daha sonra yapılması gerekenler eğer İnternet bağlantınız var ise ;

 

err_address_unreachable

 

Aşağıdaki Google tarafından verilen talimatları okuyabilirsiniz . Dns adreslerini güncel dns adresi ile değiştirebilirsiniz.

 

err_address_unreachable
Google Chrome web sitesine erişemiyor. Bu, normalde ağdaki sorunlardan kaynaklanır, ama yanlış yapılandırılmış bir güvenlik duvarı veya proxy sunucusu da buna yol açabilir.
Bu web sayfasını yeniden yükleyin.
Sayfayı yüklemek üzere gereken verileri tekrar göndermek için yeniden yükle düğmesine basın.
Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome’un ağa erişmesine izin verin.
Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.
Proxy sunucu kullanıyorsanız…
Proxy sunucunun çalışıyor olduğundan emin olmak için proxy ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinize danışın. Proxy sunucu kullanmamanız gerektiğini düşünüyorsanız: Chrome menüsü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster… > Proxy ayarlarını değiştir… > LAN Ayarları öğesine gidin ve “LAN için proxy sunucusu kullan” seçeneğinin işaretini kaldırın.

 

Birinci DNS ; 8.8.8.8 İkinci DNS ; 8.8.4.4 adreslerini kullanarak tekrar deneyiniz. Eğer Dns Adresi nasıl değişir biliyor iseniz aşağıdaki  Konu başlığından yararlana bilirsiniz.

DNS ADRESİ NASIL DEĞİŞİR HEMEN BURADAN ÖĞREN

Vpn Gibi eklentiler kullanıyor iseniz bunları iptal ederek tekrar bağlantıyı deneyiniz.

Arama Tags & Etiket ;

err_address_unreachable chrome , err_address_unreachable router , err_address_unreachable windows 10 , err_address_unreachable nasıl çözülür , err_address_unreachable fix , err_address_unreachable çözüm yolu , err_address_unreachable düzeltme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın