Sponsorlu Bağlantılar

iphone gps ayarı nasıl kapatılır?

1.232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı cihazlar’da GPS şu şekilde tarif edebiliriz , GPS ( Global Positioning System ) , Türkçe karşılığı ile Küresel Yer Belirleme Sistemi veya Küresel Konumlandırma Sistemi olarak adlandırabiliriz. GPS Ne işe Yarar ? peki Facebook , Swarm , Foursqaure gibi veya buna benzer konum kullanan , Haritalar gibi uygulamalarda düzenli olarak kodlar yollayarak kesin yerinizi tespit etmeye yarayan bir sistemdir.

Facebook bir resim paylaştığınızda uygulama otomatik olarak sizin nerede olduğunuzu göstermektedir veya bir Swarm’da Check in yapmak için uygulamayı açtığınızda yerler konumlar belirlemek için gps sayesinde konumlar kendiliğinden gelir.

Gps Arka planda çalıştığı için ve düzenli uydu’ya kodlar yolladığı için telefonu yoracak ve şarjınızı kısa zamanda bitirecektir. o yüzden eğer sık sık konum bilgilerini paylaştığınız uygulamalar kullanmıyor iseniz Gps ayarını kapatabilirsiniz.

Bu konumuzda İphone Gps nasıl kapatılır bunun hakkında hemen ipucuna geçelim.

Ayarlar >> Gizlilik >> Konum Servisleri 

 

iphone gps nasıl kapatılır

Konum servisleri , yaklaşık konumunuzu belirlemek için GPS ile kitle kaynaklı Wİ-Fİ erişim noktası ve baz istasyonu konumlarını kullanır.

Bu bölümde isterseniz tüm konum servisleri tek seferde açabilir veya kapatabilirsiniz. isterseniz sadece tek bir uygulamanın kullandığı gps ayarını kapatabilirsiniz. burada illaki kullanacağım dediğinizde kullanmadığınız uygulama konum servisini kapatınız’ki pil tasarrufu yapınız.

Arama Tags & Etiket ;

gps ayarı , gps nasıl kapatılır , iphone konum servisleri , gps konum servisini kapatma , gps nasıl katılır , iphone konum ayarları , İpad konum ayarlarını kapatma , konum servislerini açma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın