Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Bilgisayar Açılışta Bios’a Neden Giriyor?

5.849 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden gelen Sorunlardan biride ” Bilgisayarınız açılışta direk olarak Bios ayarını giriyor ” Acaba sorun mu teşkil ediyor bu hata neden kaynaklanıyor olabilir diye bir soru gönderildi.

Bu gibi Sorunlar genelde Bios Arayüzüne girmek için kullanılan tuşlardan olan bu Anakart modeline göre değişir , Del , F2 , ESC tuşlarının takılı kalması nedeni ile direk olarak Bios ayarlarının olduğu yere girebilir.

Eğer Klavye tuşlarına sıvı dökmüş iseniz ilerleyen zamanlarda bu tuşlarda oluşacak oksitlenme yada değişikliklerden kaynaklı olarak Tuş takımı takılabilir yapışa bilir böylece bilgisayarınızı her açtınız da sizi bios ayarlarının olduğu bölüme götürür . Bunu göz önüne alarak kontrol etmeyi deneyiniz.

Eğer Bilgisayarınızın Garanti kapsamında ise Bilgisayarınızın teknik servisinden faydalanabilirsiniz. Diğer bir çözüm yolu ise yine bios ayarlarının içinden yapılan bir ayar bunun için Bios arayüzüne giriyoruz.

Boot >> Launch Csm > “enable” yaparak tekrar kontrol ediniz. Bu seçenek pasif ise aktif etmek için Security >> Secure Boot Control yazan kısımdan Disable ediniz.

Tags – Etiketler ;

bilgisayar direk bios da açılıyor , Bios direk açılıyor , Bios sorunu , Bios hatası , Bilgisayar neden Bios’da açılıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Güncel } Bilgisayar Açılışta Bios’a Neden Giriyor? (3 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın