Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } winlogoon.exe virüsü nasıl silinir?

2.195 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisine Baktığınızda winlogoon.exe çalışan bir uygulama var ise bu bir virüstür. Bilgisayarın açılışı ile ilgili olan winlogon.exe ile karıştırmamak gerekir tamamen kelime oyunu ile yapılan bu virüs güçlü bir malware virüsüdür.

Winlogoon.exe virüsü bilgisayara yüklenen ve kimlik doğrulaması yapılmayan herhangi bir program aracılığı ile bulaşmıştır olabilir bu virüs bilgisayarı devamlı arka planda çalışarak işletim sistemi dosyalarına ve Ram Belleğe zarar verebilir o yüzden bu zararlı virüsü kaldırmak gerekecektir.

Winlogoon.exe virüsünü silmek için Bilgisayarınızı Güvenli Mod ile çalıştırmak gerekecektir. Çünkü açılışta bu virüs ve diğer programlar çalışmayacağı için rahatlık ile kaldırabilirsiniz.

Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır ? 

Güvenli mod ile açtıktan sonra win + r tuş yardımı ile bilgisayarınızın çalıştır penceresine “%appdata%” tırnak işareti olmadan yazıyoruz ve roaming klasörünü açıyoruz. roaming klasörü hakkında bilgiye buradan sahip olabilirsiniz.Bu klasör içerisinde bilmediğiniz exe programları var ise bunları siliyoruz.

Daha sonra Bilgisayarımızın kayıt defterini açalım win + r tuşları ile regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz ve ctrl + f bul penceresi ile winlogoon.exe yazarak kayıt defterini taratalım ve bulduğum dosyaları silelim.

Diğer aşama bilgisayarımızı Micrsoft Safeyt Scanner programı ile taratalım bu program hakkında geniş  konuya bu kısımdan ulaşabiliriz. Bu program ile derin bir tarama yaptıkdan sonra Son aşama olarak Bilgisayarımıza AtiMalware programı ile tekrar bir derinlemesine tarama yapıyoruz bulduğumuz zararlı kodları siliyoruz.

Bilgisayarımızda kalan çöp girdileri ise Ccleaner Programı yardımı ile silerek winloogon.exe zararlısından kurtulmuş olacağız. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızı devamlı güncel Bir antivirüs programı ile korumak olacaktır . Bir lisanslı ürün almakta fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın