Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Verifying dmi pool data update success Hatası

3.337 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız açılış düğmesine bastığınızda siyah ekran üzerinde bazı yazıların geçtiğini ve bu yazılarda bilgisayarın takıldığında ” Verifying dmi pool data update success ” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata veri güncellemelerinin başarısız olduğunu harddisk üzerinden bilgilerin tam okuyamadığı için böyle bir hata ile karşılaştığında verilen uyarı yazısıdır.

Verifying dmi pool data update success

 

Yukarıda ekran görüldüğü bilgisayarımızın aygıt listesi görüntülenir daha sonra bu liste bilgisayarımızın donatım aygıtlarının veri doğrulaması yapıldık dan sonra bilgisayarımızın Windows açılışına geçer Hard Disk sorun olursa bu liste okuma işlemini tam yapamaz ve takılır böylece bilgisayarımız bu açmaz veya Verifying doğrulaması zaman alabilir.

Verifying dmi pool data update success sorunu neden kaynaklandığını açıkladık dan sonra sorunun çözümüne geçelim. Bunun için yapılacak iki yol var Harddisk sorunu var mı kafa vurması gibi eğer bilgisayarımızda fiziksel bir darbe almış yada bad sektör oluşmuş ise bu sorunda çıkabilir . Sabit disk zarar görmüş ise disk garantili ise bunu garantiye yollayınız eğer disk’de zarar var ise hard disk başka bir bilgisayar üzerinde bad sektör taraması yaptırınız. Bad Sektör nedir buradan inceleyebilirsiniz.

diğer çözüm yolu aslında en etkili olanı da budur . Verifying dmi pool data update success hatası genelde harddisk ile anakart bağlantı kablolarının gevşemesinden kaynaklı olur bunun için diskiniz çok tozlu ise ilk önce bir temizleyiniz bağlantı yerlerini temiz olmasına dikkat edin ve bağlantı kabloları sata ve ide kablolarının tam oturduğunu kontrol ediniz eğer bir gevşeklik var ise bu hata ile karşılaşa bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın