Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Harddisk Bad Sector Onarma Nasıl Yapılır

5.608 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda Bad Sector hakkında bilgi verdik den sonra Harddisk ( Sabit Disk ) üzerindeki Bad Sektör Nasıl Düzelir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. İlk önce Bad Sektör Nedir Bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bad Sector Nedir ve Bad Sector Nasıl Oluşur ?

Bilgilerin , Verilerin Sabit disk üzerine kayıt edildiği birimlere Sector denilmektedir. Harddisk bu sectorler üzerine bilgileri kayıt ederler Harddisklerin belirli bir kullanım süreleri vardır zaman ile kayıt yap , kayıt sil yada dışarıdan alınan fiziksel bir darbe sonucu yada ani elektrik kesintilerinden kaynaklı olarak bu bu birimlerin bozulmasına Bad Sector adı verilir.

Harddisk Verileri okuyup işlemciye gönderdiğinde bu Bad sector üzerine geldiğinde bilgi okuyamadığı için programlarda hatalar oluşur bu yüzden Harddisk sağlıklı çalışabilmesi için Diskimizi darbelerden ve Sağlıksız kullanımdan dolayı korumak gerekir.

Diskimizin Bulunduğu ortamların ise kuru ve havadar olmasına da dikkat etmek gerekir Diskimiz manyetik tabakalar dan oluştuğu için Nemli ortamda bulundurmayalım.

 

Bad Sector Onarma Nasıl Yapılır ?

Bunun için Siz takipçilerime Hdd Regenerator  programından bahsedeceğim , Bu program sayesinde Mantıksal olarak Bozuk Bad Sectorleri %60 başarılı şekilde düzelten bu program olukça işinize yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüldü ] Harddisk Bad Sector Onarma Nasıl Yapılır (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın