Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü ] Surf and Keep reklam virüs nasıl kaldırılır?

570 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarımıza bulaşan açılır reklam sayfası Surf and Keep  bilgisayarımıza yüklediğimiz demo veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile tarayıcılarımızı etkileyerek online yada facebook gibi sosyal sitelere girdiğinizde karşınıza çıkarak sizi devamlı rahatsız ederler. Bu açılır reklam sayfası olan Surf and Keep nasıl kaldırabiliriz. ?

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır Bu adımları izleyerek yüklü programlardaki Surf and Keep ile ilgili programları kaldırıyoruz. Burada bilmediğiniz programları google aratarak ne işe yarayıp yaramadığını öğrenin şüpheli gördüğünüz programları kaldırınız.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızdaki Tarayıcıların Yer imlerinin yedeğini alıp tarayıcılarınızı Sıfırlayınız. Tarayıcılar Nasıl Sıfırlandığını Aşağıda kon başlıkları ile verildi.

 
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan
 

 

Tarayıcıları sıfırladıkdan sonra Bilgisayarınızı AdwCleaner programı indirip ile tarayıcınız.

adwcleaner scanner virus

bilgisayarınızı taratma dan önce diğer çalışan tüm programı kapatarak bu işlemi yapınız.

adwcleaner scanner

 

Taratma işleminden sonra Surf and Keep  ile ilgili zararlı girdileri işaretleyiniz ve siliniz. bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Bu işlem sonucunda birde bilgisayarınızı JunkWare ile taratınız.

junkware kaldırma

 

yukarıda adımları uygulama yolu ile surf and keep reklam virüslerini kaldırabilirsiniz. Böylece tarayıcıda sağından, solundan çıkan tarayıcı virüsü kaldırılmış olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın