İpUçları

[ Çözüldü ] searches.uninstallmaster.com nasıl silinir?

[ Çözüldü ] searches.uninstallmaster.com nasıl silinir?

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen sahte arama motorlarından ve ücretsiz deneme yada Demo yazılımlar aracılığı ile bulaşan searches.uninstallmaster.com arama motorunu silmek için iki değişik yol izleyeceğiz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek kurtulmaya çalışalım.

searches.uninstallmaster.com nasıl temizlenir ?

1-Adım ;

Bilgisayarımızın kayıt defterini düzenleyerek silme yöntemini deneyeceğiz bunun için daha önceden hazırladığım arama sayfam için video izleyerek aynen searches.uninstallmaster.com kurtulacağız.

burada win + r çalıştır penceresine regedit komutunu yazarak kayıt defterine giriyoruz. Ctrl + F tuşu ile arama penceresine “searches.uninstallmaster.com” yazıyoruz ve bulduğumuz kayıtları google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

2-Adım ;

Diğer bir temizleme yöntemi ise bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile temizlemek olacaktır. Bu programı bilgisayara kurup taratma işlemi yapıyoruz. program kayıt defterlerini ve tarayıcıda bulunan zararlı girdileri bularak siliyor.

AdwCleaner Nasıl Kullanılır ;

Bilgisayarımızı temizledik den sonra bilgisayar yeniden başlayacak ve size silinen dosyalar hakkında bilgi verecek bir rapor sunacaktır.

adw

 

 

Bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların Mozilla – Explorer – Chrome ve Yandex tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz unutmayın bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz.

 

 

 

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Tarayıcıların özellikler bölümüne girdik den sonra hedef bölümünde yukarıda örnek resimde olduğu gibi “http://searches.uninstallmaster.com” uzantısını siliyoruz bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız.

Son olarak bilgisayarımızda tarayıcıların fabrika ayarlarını eski fabrika ayarlarına döndürmekte fayda var bunun için nasıl yapıldığı hakkında konu başlıklarına ulaşabiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Son olarak işlemimiz Tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak sonlandıralım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL