Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] search with bing virüsü nasıl kaldırılır?

1.082 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen Search With Bing virüsü bilgisayarımıza ücretsiz yazılımlar,deneme yazılımları aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler . Search With Bing virüsünü bilgisayarımızdan nasıl kaldırırız sorusuna gelecek olursak bunun için adımları izleyerek kaldırmayı deneyelim.

1-Adım : 

Bunun için Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indirelim bilgisayarımızı Bu program ile taratarak zararlı girdileri silerek başlayalım.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner  programı ile taratma dan önce diğer çalışan uygulamaları varsa kapatalım. bilgisayarımızı tarattık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız Yeniden Başladık dan sonra bilgisayarda Yüklü Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Tarayıcıların Özellikler bölümünde Hedef Kısmında bilinmeyen url uzantıları varsa bunları kaldıralım. Yukarıda örnek resim görüldüğü gibi.

2-Adım : 

Bilgisayarınızdaki tarayıcıların Fabrika ayarlarına geri döndürün,  Search With Bing tarayıcıları etkileyeceği için tarayıcıları sıfırlamada yarar vardır . Bunun için Aşağıdaki Konu başlıklarını incelerseniz yararlı olacaktır.
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan
 

3-Adım : 

Son olarak Bilgisayarımızı JunkWare Programı ile Taratarak Bilgisayarımızdaki Zararlı kodları  Temizleyerek bilgisayarımızı temizlemiş olalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın