Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Ramnit virüsü nedir bilgisayardan nasıl silinir?

7.216 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Ramnit virüsü virüsü hakkında kısa bilgi verdikden sonra bilgisayarınızdan nasıl temizlenir bu konuda bilgi vermek istiyorum. Ramnit virüsü bilgisayarınıza e-posta yolu ile , İnternet üzerinden indirdiğiniz oyunlar, yada bilgisayar korsanlarının hazırladığı face programlar ile bulaşırlar. Bilgisayarınızın başlat dosyalarına yerleştiği gibi bilgisayarınızı her açtığınızda bu dosya’da başlayarak bilgisayarınızla birlikte çalışmış olur.

Bu dosyanın en etkin çalışma metodu , ekran görüntüsü alabilmesi,uzak dan kontrol edilebilmesi ve ekran görüntülerini bilgisayar korsanlarına ileterek güvenliğinizi tehlike altına alır. Bu da İnternet bankacılığı gibi durumlarda tehlike altına sokar. Peki bilgisayarınıza bulaşan bu Ramnit virüsü nasıl silebilirim ?  Bilgisayarınızdan sağlı bir şekilde kaldıra bilmek için bilgisayarınızı iki ,üç program kuracağız.

Bunun için Bilgisayarınıza Microsoft Safety Scanner programı ile bilgisayarınızı Güvenli Mod ile taratınız. bilgisayarınızı güvenli mod alabilmek için Açılışta F8 tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz. Windows 8 işletim sisteminde biraz farklılık gösterir , Windows 8 Güvenli Mod için Buradan Konu başlığını inceleye bilirsiniz. 

Daha Sonra bilgisayarımızı Tekrar güvenli Mod konumunda Combofix Programı ile taratmanızdır. Bu program bilgisayarınızdaki Zararlı yazılımları temizleyecektir. Son olarak bilgisayarınıza İndireceğiniz Malwarebyte  Programı ile güvenli Mod ile taratarak bilgisayarınızdan Temizlemiş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Ramnit virüsü nedir bilgisayardan nasıl silinir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ARKADAŞLAR UZUN UĞRAŞLAR SONUNDA BU VİRÜSÜ SİLMENİN TEK YOLU AVİRA ANTİVİRÜS OLDUĞUNU ÖĞRENDİM SİSTEMİNİZİ VİRÜS BİTENE KADAR TARATIN VE HEPSİNİ SİLİN DAHA SONRA VİRÜS BULAŞAN UYGULAMAYI KALDIRIP TEKRAR KURUN. WİNDOWS 7 DE APPCRACH VE BEX HATASINA NEDEN OLMAKTADIR BU VİRÜS VE PROGRAMLARIN ÇALIŞMASINI ENGELLEMEKTEDİR.TEK ÇÖZÜM AVİRA

  2. Valla google Chrome bu virüsü biliyor varsa indirdiğiniz şeyde dosyayı indirmenize izin vermiyor çok sagolsunlar kötü bir virüsmüş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın